Wpis z mikrobloga

@SweterWPaski: po pierwsze, argument kompletnie oderwany od fundamentów. Ani o tym nie pisałem, ani nie o to chodzi, ani kwestia "ról płciowych" nie podsumowuje treści i formy tego komunikatu. Po drugie, sugerowanie że powinienem coś wspierać bo akurat też dotyka mężczyzn to podsuwanie mi absurdalnej postawy. Wspieranie walki z czymś bo akurat dotyka mężczyzn to paskudna retoryka, podobnie jak odwrotna w przypadku kobiet. To nie walka na pokemony. Jeżeli cokolwiek mnie
im więcej równości płci tym częściej kobiety dobrowolnie wybierają role tradycyjnie kobiece (m.in. w krajach skandynawskich)


@Wap30: Czy wykorzystywanie przez ojców około 1/3 czasu urlopu rodzicielskiego to jedna z form tych tradycyjnych ról płciowych?
@Wap30: No bo piszesz, że im więcej równości tym częściej ludzie dobrowolnie wybierają role tradycyjne. A w przypadku opieki ojców nad małymi dziećmi (co kiedyś praktycznie w ogóle się nie zdarzało) jest odwrotnie.
No bo piszesz, że im więcej równości tym częściej


@lemek123: nie tyle piszę, co myślałem że to dosyć dobrze znany paradoks: https://en.wikipedia.org/wiki/Gender-equality_paradox

Jeżeli go nie znasz, to opiera się głównie na malejącym udziale kobiet na bardziej technicznych kierunkach rozwoju w miarę wzrostu równości płci. Jak do tego się mają opieki ojców to osobna kwestia, raczej to naturalne i pozytywne że ojcowie chcą spędzać czas z dziećmi.

co kiedyś praktycznie w ogóle