Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie z kategorii "co polecacie".

#ps5

Mam "wolne" 150 zł na jakąś grę, do tej pory na konsoli śmigałem jedynie w to, co zaoferował ps+, fifę i darmoszki z okazji Play at Home. Wcześniej grałem na PSX, więc plejstejszynowe zaległości spore, a i PeCet mało co uruchomił.

Myślałem o pająku, ale (o ile dobrze rozumiem) żeby mieć SpiderMana na PS5 musiałbym kupić Moralesa w wersji Ultimate. To jest o stówkę więcej, niż planuję wydać. Odpada.

Zastanawiam się nad:

Demons Souls (trochę wyjadę na marginesy, ale da się przeżyć) - Bloodborne na PS5 ograłem i jestem zachwycony, więc to też może mnie się spodobać. I wygląda całkiem ładnie

CDPR bundle (W3 goty, CP2077) - nigdy nie grałem we Wieśka trzeciego, a zarówno on, jak i cyber mają dostać w nowym roku updejty do aktualnej generacji. Teraz są na nie spoko promki, w 140 chyba się łącznie wyrobię.

Coś innego byście polecili? Najbardziej lubię gry z mocnym naciskiem na fabułę (aczkolwiek zbyt duża liczba aktywności pobocznych typu znajdźki, czy kiepskie sidequesty mnie zniechęca do tytułu), choć rogalikiem nie pogardzę. Jak dotąd najmocniej ograłem:
RE VII (super),
GoW (trochę mnie znudził),
Personę 5 (ogromnie mnie wybudziła, choć zauważyłem to na samym jej końcu),
Bloodborne (ubóstwiam),
Enter the Gungeon (lubię, choć łamię masakrycznie),
Uncharted 4 (całkiem sympatyczne, choć autowtórne),
Ratchet and Clank (sympatyczne i tyle),
Shadow of the Tomb Raider (nudy straszne).

Dzięki from the mountain.
  • 24
@Kubek_Grogu: żeby się zmotywować do grania to na mirko wrzucam mini recki gier które ukończyłem, zobacz może coś z tej listy Ci przypasuje, no i przy okazji poznasz mój gust

The Last of Us: Remastered - 10
Uncharted 4 - 9+
Control - 9+
Mafia DE - 9
GoW - 9
Astro - 9
Sleeping Dogs - 8+
Lego City: Tajny Agent - 8+
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - 8
Bards Tale
@Kubek_Grogu: Polecam Sekiro. Soulsowa gierka tak jak Bloodborne, ale z zupełnie innym podejściem do tematu i pomysłem na siebie. Demony polecam ograć jak najwcześniej. W gatunku wiele się od ich premiery zmieniło i na przykład tacy bossowie w Bloodborne są nieporównywalnie trudniejsi. W demonach znajdziesz 3, może 4 rzeczywiście wymagających bossow. Nie widzę żeby ktoś polecał tu Shadow of the colossus, a dla każdego posiadacza plejki powinna być to pozycja obowiązkowa.
@Piechara a jak wygląda sprawa "aury tajemnicy" w Sekiro? Tym mnie kupiło Dark Souls (grałem w dwójkę) i Bloodborne. Dla mnie ta gra nie musi być trudna - lubię się relaksować przy czymś łatwym, a w samym Bloodborne często ulatwiałem sobie przywołując innych łowców do walki z bossami.