Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie z kategorii "co polecacie".

#ps5

Mam "wolne" 150 zł na jakąś grę, do tej pory na konsoli śmigałem jedynie w to, co zaoferował ps+, fifę i darmoszki z okazji Play at Home. Wcześniej grałem na PSX, więc plejstejszynowe zaległości spore, a i PeCet mało co uruchomił.

Myślałem o pająku, ale (o ile dobrze rozumiem) żeby mieć SpiderMana na PS5 musiałbym kupić Moralesa w wersji Ultimate. To jest o stówkę więcej, niż planuję wydać. Odpada.

Zastanawiam się nad:

Demons Souls (trochę wyjadę na marginesy, ale da się przeżyć) - Bloodborne na PS5 ograłem i jestem zachwycony, więc to też może mnie się spodobać. I wygląda całkiem ładnie

CDPR bundle (W3 goty, CP2077) - nigdy nie grałem we Wieśka trzeciego, a zarówno on, jak i cyber mają dostać w nowym roku updejty do aktualnej generacji. Teraz są na nie spoko promki, w 140 chyba się łącznie wyrobię.

Coś innego byście polecili? Najbardziej lubię gry z mocnym naciskiem na fabułę (aczkolwiek zbyt duża liczba aktywności pobocznych typu znajdźki, czy kiepskie sidequesty mnie zniechęca do tytułu), choć rogalikiem nie pogardzę. Jak dotąd najmocniej ograłem:
RE VII (super),
GoW (trochę mnie znudził),
Personę 5 (ogromnie mnie wybudziła, choć zauważyłem to na samym jej końcu),
Bloodborne (ubóstwiam),
Enter the Gungeon (lubię, choć łamię masakrycznie),
Uncharted 4 (całkiem sympatyczne, choć autowtórne),
Ratchet and Clank (sympatyczne i tyle),
Shadow of the Tomb Raider (nudy straszne).

Dzięki from the mountain.
  • 24
@Kubek_Grogu: Skoro Re VII Ci się podobało to RE VIII jest dla Ciebie pozycją obowiązkową, poniżej 150 już powinieneś spokojnie gdzieś znaleźć.
W3 i CP2077 to nie jest jakiś tragiczny wybór, ale może lepiej z nimi poczekać na te faktyczne wersje nextgenowe, bo te nie wiadomo kiedy będą.
Chyba najbardziej proponowałbym jednak dołożyć parę dyszek i kupić Milesa w wersji Ultimate, bo zarówno Spider-Man i Miles to gry w mojej opinii
@Kubek_Grogu: to nie jest odosobniona opinia, czytałem o tym zanim sam zagrałem i w tej chwili jest to jedyna gra jaką oceniłem 10/10, a tak jak u Ciebie moją ostatnią plejką był PSX

Chodzi o to, że przez brak zasobów trzeba się trochę nakombinować więc zamiast strzelania robi się skradanie i to buduje cały klimat, tej beznadziejności w jakiej się znajdujemy. Trzeba kombinować, czy lepiej zrobić sobie apteczkę, czy może lepiej
@Zielony_Ogr ja jej jeszcze pierwszej szansy nie dałem. Po prostu zauważyłem, że zacząłem się szybko odbijać od gier z filmową rozgrywką (infamous, days gone, horizon) po ograniu Tomb Raider, czy GoW. Teraz odpoczywam przy Falloucie 4 (choć też zaczął męczyć), EtG i planszówkach ;)