Wpis z mikrobloga

Niestety, przy zamawianiu okna poszła pomyłka i mam teraz okno i drzwi tarasowe otwierane na lewo, a potrzebuje otwieranych na prawo.

Czy ktoś robił i orientuje się ile może kosztować wymiana okuć żeby zmienić stronę otwierania? Wiem, ze zostaną ślady po dziurach w poprzednich miejscach w ramie
#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #remont
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Otwory pod okucia mozesz samemu porobic, albo ogarnij kogos. Ciezej moze byc jesli profil wzmacniany stala w srodku ale to raczej w ramie. Wiertla, dluto i do dziela. Ślepy szyld na klamke :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mowi: wymiana okuć to z tego co pamiętam, to zawiasy tylko, prowadnice, zaczepy, etc są takie same, kwestia przełożenia na drugą stronę, no ale otwory zostaną w skrzydłach i ramie
@KONONOWlCZ: @asasello: @hynu: kurde, Panowie, z tymi oknami to więcej śmiechu niż roboty xD

Ogólnie to wczoraj po załamaniu rąk z tymi oknami ustaliłem że #!$%@? - zakładam je po angielsku, tzn. Otwierane na zewnątrz. Przy drzwiach nie musiałbym wtedy nic robić, bo maja klamkę dwustronną, a w oknie bym tylko przewiercil otwór i z drugiej strony włożył ślepy szyld. No i zakotwiłem ramę, założyłem okno - pasuje idealnie.
@asasello: zostawię tak tylko drzwi - okno będzie juz klasycznie.

Poza tym wydaje mi się, ze powinno być w porządku - wiatr będzie wręcz dopychał drzwi do ramy zwiększając szczelność. A całość będzie znajdowała się pod dachem na głębokim tarasie - deszcz nie zawiewa na tę ścianę przy żadnych, nawet największych, wichurach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mowi: pamietaj ze jak masz okna otwierane na zewnatrz to listwy i zawiasy ida od wewnatrz, przy wlamaniu bardzo to ulatwia dostanie sie, wystarczy wyciagnac uszczelki i mozna dostac sie do pakietu albo posciagac zawiasy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mowi: nie no nie rób tego, człowieku, są rzeczy, których nie bierzesz pod uwagę. Będziesz mieć listwy szklące od zewnątrz, jak i zawiasy. Włamanie będzie trwało 10 sekund. Następna kwestia otwory odpływowe będziesz miał wewnątrz pomieszczenia. Woda będzie się lala ci do chaty ( ͡° ʖ̯ ͡°)