Wpis z mikrobloga

Zmiana Regulaminu korzystania z dostępu do Rachunku Rejestrowego w zakresie obligacji za pośrednictwem telefonu lub internetu

Z dniem 20 listopada 2021 r. wchodzą w życie nowe zapisy Regulaminu korzystania z dostępu do Rachunku rejestrowego w zakresie obligacji skarbowych za pośrednictwem telefonu lub internetu.

Zgodnie z zaleceniami KNF w zakresie otwierania Rachunków Rejestrowych za pośrednictwem internetu, ulegają zmianie zasady otwierania lub aktywowania Rachunków Rejestrowych bezpośrednio ze strony www.zakup.obligacjeskarbowe.pl. Powyższe ma związek z koniecznością wprowadzenia nowych zasad autoryzacji danych klientów.

Począwszy od dnia obowiązywania ww. Regulaminu, dla klientów otwierających lub aktywujących dostęp internetowy do Rachunku Rejestrowego w sposób zdalny – wprowadza się nową możliwości weryfikacji danych poprzez e-dowód. Natomiast dotychczasowe rozwiązanie, polegające na weryfikacji danych z wykorzystaniem przelewu zostaje zawężone do klientów PKO i klientów, którzy zostali już wcześniej zweryfikowani w placówce na podstawie okazanego dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Dodatkowo informujemy, iż dotychczasowi klienci, którzy o okresie: od 13 lipca 2018 r. do 19 listopada 2021 r. otworzyli bądź otworzą Rachunek Rejestrowy za pośrednictwem Internetu z autoryzacją danych na podstawie przelewu bankowego będą proszeni o ponowne wykonanie weryfikacji swoich danych.

Weryfikację danych należy wykonać do 31 grudnia 2021 r. w dowolnej placówce PKO BP bądź zdalnie z wykorzystaniem aplikacji eDO App (dla posiadaczy e-dowodów). Brak wykonania powyższego do wskazanej daty będzie skutkował utratą możliwości składania nowych dyspozycji w Serwisie obligacyjnym (pozostanie wyłącznie bierny dostęp do Serwisu).

https://www.obligacjeskarbowe.pl/komunikaty/

#obligacje #obligacjeskarbowe
  • 1
Po raz pierwszy w życiu chciałem kupić obligacje, a oni dzień wcześniej regulamin zmieniają...

Wszystkie tutoriale w internecie mówią, że można potwierdzić przelewem z każdego banku, a u mnie jak byk napisane, że tylko PKOBP. Myślałem, że znowu twórca symulacji zwanej życiem robi sobie ze mnie żarty.

Na szczęście jest wykop. Mimo, że nienawidzę tego portalu i już tu nie wchodzę z własnej woli, to według google tylko tu ktoś to wyjaśnił