Wpis z mikrobloga

nie ma to jak zaladować sie w nieruchomości przed inflacją po 15-25 % i przed potencjalna wojną,

https://www.wykop.pl/link/6369935/bartosiak-zychowicz-stanowski-o-geopolityce-i-nie-tylko/

A na pewno podziałem łańcuchów dostaw i kapitału na terytorium środkowej europy.
Najpierw wszystcy zostaniemy milionerami w klockach z betonu a później sie okaże ze płace nie nadązaja nad inflacją i
nikt nie kupuje od nas naszych apartamentów.

XD

#nieruchomosci #finase #gospodarka #inflacja
  • 9
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku:
Nie rozumiem Waszej antykredytowej logiki - w razie wojny/kryzysu gospodarczego byłoby mi Twoim zdaniem łatwiej gdybym mieszkanie wynajmowała? Nawet jeżeli stanie się jakaś katastrofa i okaże się, że mieszkanie odkupuje odemnie mickpl za 50 procent wartości - to i tak to, co wrzuciłam w kredyt odzyskuję częściowo, tego, co wrzuciłabym w najem nie odzyskałabym nigdy? A przy inflacji 15 procent wolę mieszkanie niż gotówkę :)
  • Odpowiedz
@LGirl: w kontekście wojny, zapytaj Ukraińców, którzy po konflikcie w 2014 tutaj uciekali w pośpiechu, co zrobili ze swoim majątkiem (mieszkaniami/domami) i ile one są warte, jeśli już rozpatrujesz takie kategorie.

  • Odpowiedz
@LGirl: no zapytaj sie typowego ukra o zrobili ci co mieli kredyty na terenach okupowanych. Wiesz co? ... poszły im stopy na 25 % i przyjechali do polski bo tam maja dług nie do spłacenia. Znam troche takich histori z podwórka.

Dodaj do tego panie że na ukrainie moażesz placić USD
w polsce ustawodawca wprowadził w 2017 roku ustawe tylko PLN i ogrniczenie do 15 000 zł w transakcjach gotówkowych.

Co
  • Odpowiedz
że mieszkanie odkupuje odemnie mickpl za 50 procent wartości - to i tak to, co wrzuciłam w kredyt odzyskuję częściowo


@LGirl: Jeśli sprzedasz mickowi za 50% wartości i masz do spłacenia więcej niż połowę kredytu, to mam złą wiadomość - nie będziesz miał mieszkania, ale nadal będziesz miał kredyt do spłacenia.
  • Odpowiedz