Wpis z mikrobloga

@Wlasciciel_prawakow: Przecież te dwa tygodnie były idiotyczne już od samego początku i to było jasne dla każdego trzeźwo myślącego człowieka.

Ale wszędzie (w tym na wypoku) była nagonka "siedź w domu, dwa tygodnie wytrzymasz choćby i o suchym chlebie, dwa tygodnie damy radę, a później wszystko wróci do normy..."

To było jakoś w kwietniu. Pandemia zaczęła się w grudniu, w Chinach i rozprzestrzeniła na cały świat, u nas było wtedy
  • Odpowiedz
Przecież te dwa tygodnie były idiotyczne już od samego początku i to było jasne dla każdego trzeźwo myślącego człowieka.

Ale wszędzie (w tym na wypoku) była nagonka "siedź w domu, dwa tygodnie wytrzymasz choćby i o suchym chlebie, dwa tygodnie damy radę, a później wszystko wróci do normy..."

To było jakoś w kwietniu. Pandemia zaczęła się w grudniu, w Chinach i rozprzestrzeniła na cały świat, u nas było wtedy jakieś kilkadziesiąt zachorowań
  • Odpowiedz
A tym czasem, pomimo zmieniających się okoliczności mamy wieczne "jeszcze tylko 2 tygodnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gumaa: Ale czego? Jest jakiś lockdown? Nie wiem, bo pomimo, że jestem niezaszczepiony to już od dawna normalnie żyję i nikt mi żadnych problemów nie robi. My na pewno żyjemy w tej samej rzeczywistości?
  • Odpowiedz
Ale czego? Jest jakiś lockdown? Nie wiem, bo pomimo, że jestem niezaszczepiony to już od dawna normalnie żyję i nikt mi żadnych problemów nie robi. My na pewno żyjemy w tej samej rzeczywistości?


@Bury_Zenek: całe szczęście Polsce jeszcze nie ma tragedii i poza maseczkami chyba nie ma żadnych niedogodności.

Ale to nie zmienia faktu, że cały czas jest ciśnienie na jeszcze większy zamordyzm.
Chcą wprowadzić paszporty covidowe
  • Odpowiedz
@Gumaa: A ja to widzę tak, że już od dłuższego czasu pandemii w żaden sposób nie odczuwam, na wirusa mam #!$%@?, a sranie o nią widzę tylko wśród czarmanderków na wypoku. Żadnych presji nie odczułem, raz kilka miesięcy temu zostałem poproszony w sklepie o założenie maseczki, jako że nie miałem to wyszedłem i poszedłem do sklepu obok. NO #!$%@? ZAMORDYZM W #!$%@?! JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE, CO COVIDIANIE? EJ, GDZIE
  • Odpowiedz
W innych krajach zachodu to zamordyzm idzie pełną parą,


@Gumaa: #!$%@? mnie obchodzą inne kraje, żyję w Polsce. Jaki wpływ na moje życie mają restrykcje u nich? Żyjecie w oblężonej twierdzy, wiesz?
  • Odpowiedz
@Bury_Zenek: a mi aborcja nie grozi to po co się o przepisy aborcyjne bulwersować?

To krótkowzroczne podeście. Skoro w tej minucie nic mi się nie dzieje, to nie będę protestować, że za 10 minut chcą mnie zamknąć w klatce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: jakbyś poczytał mirko albo komentarze pod znaleziskami dwa lata temu, większość nich to było "dwa tygodnie i po problemie".

Po jakimś czasie zaczęła się pojawiać wiara w "wypłaszczanie krzywej" co też w perspektywie dwóch tygodni miało tyle sensu co nic.

Poza tym ten lokdałn na początku był tak ścisły i kompletny że to nie było żadne "wypłaszczanie" tylko odsuwanie krzywej w przyszłość, co było czystym idiotyzmem - zamykamy gospodarkę po to żeby schować głowy w
  • Odpowiedz
@Gumaa: No dobra, to inaczej: To, że nad czymś "pracuje" nie znaczy od razu że to zrobi. Jest to tylko moja opinia, ale nie wierzę, że posuną się jakoś dużo dalej ze względu na to, że na lockdown ich nie stać, a wymuszaniem szczepień zraziliby dużą część swojego elektoratu. Przypominam, że obostrzenia miały być wprowadzane od 1000 zakażeń. No i właśnie...
  • Odpowiedz
No dobra, to inaczej: To, że nad czymś "pracuje" nie znaczy od razu że to zrobi. Jest to tylko moja opinia, ale nie wierzę, że posuną się jakoś dużo dalej ze względu na to, że na lockdown ich nie stać, a wymuszaniem szczepień zraziliby dużą część swojego elektoratu. Przypominam, że obostrzenia miały być wprowadzane od 1000 zakażeń. No i właśnie...


@Bury_Zenek: no i widzisz. Ja również uważam, że "praca" nad
  • Odpowiedz
@KEjAf: Ale zasadność i znaczenie lockdownów a ich wykonanie prez PiS to są dwie różne sprawy. Nikt dzisiaj raczej rządu w tej kwestii nie popiera, a wykopki klaszczące uszami na początku pandemii rozpływając się nad Szumowskim z podkrążonymi oczami... No cóż, to jest właśnie wykop. To samo zresztą dzieje się tu teraz w kwestii Straży Granicznej itp
  • Odpowiedz