Wpis z mikrobloga

#ford Focus 2.0 TDCi 2006 r dwa pytania:
1. sporo oleju w interculer. Co to może być? Miałem tak w zasadzie od początku jak auto miało przebieg 15 tys km. Teraz ma prawie 200 i oleju jest jak by trochę więcej. Naprawiać czy olać?
2. ile kosztuje korekta licznika i czy trudno to dziś załatwić? Nie szykuje auta na handel, więc Mirki bez paniki. Chcę nabić km - zwiększyć przebieg. Potrzebuje to do rozliczeń za dojazdy do pracy
#motoryzacja #mechanik
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheZawierucha: 2.sam to zrobisz choćby forscanem
1. Zużycie materiału, olej z odmy, puszczające uszczelnienia turbo. O ile oleju nie ubywa właśnie z powodu nieszczelnosc turbiny to bym się nie przejmował.
2. ile kosztuje korekta licznika i czy trudno to dziś załatwić? Nie szykuje auta na handel, więc Mirki bez paniki. Chcę nabić km - zwiększyć przebieg. Potrzebuje to do rozliczeń za dojazdy do pracy


@TheZawierucha: ForScanem podbijesz tylko w górę stan licznika. Do korekty w dół potrzebny jest UCDS.

Oficjalnie nikt już nie zajmuje się korektą stanu licznika bo na to jest dosyć srogi paragraf od kilku lat.
Mogą Ci wymienić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheZawierucha: trochę tzn ile? Generalnie odma jest nienaprawialna raczej, po prostu pary oleju przedostają się do dolotu. Obadaj sobie luz na wirniku turbo, po tym już można powiedzieć czy lepiej zbierać kasę na regenerację czy można jeszcze jeździć.