Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś sprawę z tabletami z aliexpress? Podobna historia. Cała sytuacja śmiesznie brzmi w tym wpisie

http://www.wykop.pl/wpis/6176374/dunskitablet-afera-colekconent-i-inicjuje-nowy-tag/

ale w sumie ten 15 latek z Radomia to znany wielu Colek, któremu ludzie wielokrotnie powierzali swoje pieniądze :) Poza tym radzono użycie karty prepaid żeby nie podawać danych swojej. To tak w ramach wyprostowania.

Można się śmiać z cebulaków, że jak za darmo to się rzucili. Ale z drugiej strony jeden to sprzeda na allegro za 100zł i będzie miał profit, drugi nie ma pieniędzy i nie kupi swojego ale jest ciekaw jak się korzysta z tabletu i tu ma okazję, a trzeci będzie z zadowoleniem używał tego "gówna" bo i tak nie wie jak szybko działają drogie modele. Zaryzykowanie paru złotych i chwili swojego czasu w razie wałka nie będzie przecież bolało a można coś zyskać.

No ale światowe wykopki śmieją się z leszczy i wycinają cebulę bo jak widać jest na to popyt. Nie wiem o co macie ten ból dupy, nie ma ważniejszych problemów?

Btw. ja nie jestem szczęśliwym nabywcą, tablety mi nie leżą. A przekonałem się o tym właśnie kupując gówno z biedronki za 300zł żeby nie było szkoda kasy.

Tak to wygląda z mojej, czyli ani jednej ani drugiej strony barykady.

#dunskitablet
  • 10
@omnia:

Można się śmiać z cebulaków, że jak za darmo to się rzucili. Ale z drugiej strony jeden to sprzeda na allegro za 100zł i będzie miał profit, drugi nie ma pieniędzy i nie kupi swojego ale jest ciekaw jak się korzysta z tabletu i tu ma okazję, a trzeci będzie z zadowoleniem używał tego "gówna" bo i tak nie wie jak szybko działają drogie modele.

Ale właśnie chodzi o to
@LibertyPrime: O, to git. Wyślij mi 3 złote, może wyślę ci tableta.

A tak serio, nie chodzi tylko o te trzy złote. Generalnie podanie swoich danych, danie dostepu do konta na fejsie, adresu email, itp. ewidentnym oszustom, to oznaka niezłego upośledzenia umysłowego. Jak wyskakują ci bannery typu "jesteś 1000000 odwiedzajacym wygrałeś samochód!" to też wchodzisz i ochoczo wpisujesz swojego maila i nr telefonu z najdzieją że to nie wałek? Tu nie
@Shaki: Z moich danych nie podałem nic po za moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem ;)

A po za tym warto choć by z tego względu, że jak jakimś cudem przyjdzie ten tablet to 3/4 wykopu będzie miało POTĘŻNY ból dupy ;)
@Shaki: Nie. Tamci spuścili w kiblu 5k, a tu można spuścić 5zł. Tamci dali się nabrać na rzekomą jakość towaru, a tu każdy się liczy z bardzo prawdopodobną stratą.

Co do danych to pisane było, żeby użyć prepaida i fake konta, a jak ktoś poda prawdziwe to jego sprawa.
@omnia: Tamci przynajmniej dostali ten towar. I na tym się kończy. Tutaj nie ma towaru, za to masz dożywotni spam.

@LibertyPrime: Oczywiście można używać prepaida, można pozakładać fake konta. Tylko wtedy to już nie jest stracone 3zł, tylko stracone 3zł i masa czasu i wysiłku. Dla szansy na dostanie tableta za 160zł. Szansy dużo mniejszej niż wygranie w tego wspomnianego totka. Ofc, każdego prywatna sprawa, jeśli ktoś np. siedzi na
@Shaki: Czytaj ze zrozumieniem - po skorzystaniu z fake konta i karty prepaid nie ma ani spamu ani czyszczenia konta.

Zresztą tu nie chodzi o szczegóły. Chodzi o to, że wiele niby mądrych osób tak chętnie wali sobie konia przy tym. Wyśmiewając cebulę chyba trochę podbijają swoje ego (bo w jakim innym celu wyśmiewa się innych), a przecież przy tym sami pokazują swoje cebulactwo. Tylko to mnie razi :)
@LibertyPrime: W necie bez problemu można znaleźć informacje że są ludzie którzy odbierają telepatyczne transmisję od kosmitów. W żaden sposób nie czyni to tego prawdą. Z tego co pamiętam z czytania afery, tablety dostali, owszem, ci którzy zapłacili xxx dolarów płatnej subskrypcji po okresie próbnym. Nie widziałem ani jednego wiarygodnego przypadku gdzie ktoś rrzeczywiście dostałby tablet za te ~3 zł ;]

@omnia: Czytaj ze zrozumieniem - po skorzystaniu z fake
@Shaki: Nie wiem, stary, nie mam pojęcia jak szeroka jest definicja cebulactwa :) Po prostu nie mam zbyt dobrej opinii o ludziach, którzy czerpią przyjemność z wyśmiewania się z kogoś, w tym przypadku czyjejś głupoty. Szczególnie jeszcze dodatkowego podkreślania, jak bardzo inni są głupi. To tyle, nie chce mi się na ten temat rozwodzić, lepiej już nie wytłumaczę.