Wpis z mikrobloga

Domorosłych łowców rosyjskiej agentury na tym tagu zachęcam do przejrzenia się przez pryzmat faktycznej tematyki i narracji rosyjskich działań dezinformacyjnych i destabilizujących. Zaraz "może" się okazać, że antypolicyjne, szurskie, nacjonalistyczne i antysemickie wylewy Mireczków z tego tagu, którymi (oby nieświadomie) #!$%@?ą wykop na codzień to faktycznie jeden z głównych elementów wrogich działań informacyjnych naszych wschodnich sąsiadów. Ależ bym się zdziwił. ʕʔ
#bialorus
Pobierz
źródło: comment_1637097204yT3j1zBEJUuFysdq9nVA9z.jpg
  • 18
podważanie wiarygodności kościoła


@Poemander: po co mają podważać coś co nie istnieje dla każdego komu przeszkadza pedofilia? xD
Ewentualnie posiada minimum wiedzy historycznej i wie że kościół sprzedawał Polskę przy każdej jednej okazji
@Deska_o0: Wbrew zarzutom kilku szurów z tagu nie jestem twórcą rosyjskiej propagandy. Mogę się jedynie domyślać, że ma to na celu degradację i różnicowanie tożsamości wewnątrzpaństwowych w celu wywoływania napięć. Kościół/katolicyzm stanowił przez jakiś czas wspólną matrycę kulturowo-poznawczą i miał przez to funkcję spajającą społeczeństwo, a zintegrowane społeczeństwo/naród nie jest na rękę żadnemu aktywnemu wrogowi.
@Poemander: no wiadomo że uznanie zaborów oraz zachętą do podporządkowania się zaborcom to postawy propanstwowe, kościołowi trafił się komunizm jak ślepej kurze ziarnko bo nie chcieli z nimi współpracować i teraz ludzie powtarzają takie brednie jak ty
@Deska_o0: Nie wiem do czego właściwie pijesz. Dezinformacja nie bazuje na racjonalnych argumentach, czy szerokiej faktografii, ma raczej na celu m.in. podburzanie emocji i "podgrzewanie" społecznej temperatury w sferze dowolnej tematyki. Nie znaczy to wcale, że kościół nie ma własnych grzeszków, czy jakieś zarzuty są/nie są zgodne z faktami.

Nadużycia seksualne to fakt, ale poczytaj sobie, w tym samym raporcie, o stereotypie i o tym jak poprzez komunikaty medialne kreuje się