Wpis z mikrobloga

Dostałem trazodon 50mg, do brania z sertraliną, lekarz powiedział że jak mam gorszy dzień to mam sobie wziąć przed snem i pomoże zasnąć. Czyli mam to brać tylko wtedy kiedy nie moge zasnąć, a nie jak sertraline codzinnie?
#trazodon #trittico #ssri
  • 5
lekarz powiedział że jak mam gorszy dzień to mam sobie wziąć przed snem i pomoże zasnąć.

no to sugeruje branie doraźne, kiedy czujesz taką potrzebę.

można brać codziennie trazodon jako antydepresant, tylko wtedy sporo większe dawki zazwyczaj się stosuje niż 50mg.
@KillzoneJ:
@10129: Ok dziena, no właśnie zalecił branie 25-50, jeżeli 25 nie pomoże mi zasnąć to mam brać 50. Ale o sertralinie słyszałem np że jak przestaniesz brać na 1-2 dni to jest dużo skutków ubocznych, brain zapy itp. Więc wolalem sie upewnic
Ale o sertralinie słyszałem np że jak przestaniesz brać na 1-2 dni to jest dużo skutków ubocznych, brain zapy

to nie są skutki uboczne tylko objawy odstawienne tak ogólnie, ssri są nieprzyjemne jak przestajesz brać.

trazodon jak codziennie bierzesz długo też może dawać objawy odstawienne ale chyba inne, zdaje się bardziej niepokój albo bezsenność. Tylko nie mam pojęcia czy po takiej małej dawce też
@KillzoneJ:
@KillzoneJ: Trazodon git lek jak masz problem ze spaniem.
Ogólnie po setralinie możesz dostać bezsenności (Ja bez trazodonu nie zasne)
Zacznij od 25, mi wystarcza 50. możesz brać codziennie, nie odczułem żadnych skutków przy nie braniu trazodonu kilka dni (poza bezsennością) Setralina również można robić przerwę 2-3 dni. Potem faktycznie troche siada na głowę, ale da się żyć. Pregaba jest dużo gorsza..