Wpis z mikrobloga

Mirasy, uznałem, że chcę sobie zrobić jakiś certyfikat. Na wszystkie skillsy jakie mam wklepane w CV brakuje mi potwierdzenia dla #powerbi oraz #azure, więc chcę od któregoś z nich zacząć.
Siedzę w #data i chciałbym iść w #bi albo na data engineera. Powyższych znam podstawy.
Swoją drogą niech ktoś mi powie czemu np. dla PowerBI jest tylko jeden certyfikat, a dla Azure jest ich cały zestaw. Jak rozumiem w hierarchii certyfikatowi AD-100 z PowerBI odpowiadałby np. DP-203 z Azure. Ale czy DP-203 jest jakoś znacznie trudniejsze od AD-100, i jaka przepaść jest między DP-203 a zwykłym DP-900 (Azure Fundamentals)?
#informatyka #microsoft

Z czego robić najpierw certa

  • PowerBI 30.3% (10)
  • Azure 69.7% (23)

Oddanych głosów: 33

  • 6
@TatoAktywny: no dobra głupio to wyraziłem w poście. Chciałem po prostu zaczepić o temat, bo chciałem sobie wyestymować ile zajmuje zrobienie takiego certa i jaka jest ta niemierzalna "waga" konkretnych certów. Dobrze rozumiem że Azure to znacznie większy temat niż PBI (a przynajmniej PBI samo, bo gdyby chcieli certyfikować jak to sugerują "data analysta" jak to implikuje certyfikat to to jest jeszcze większy temat niż kumanie co i jak wyklikać w
@ElMatadore: DP-203 i DA-100 różnią się znacznie. DA-100 jest typowo pod Power BI. Plusem jest to że jest już konkretnie ukierunkowane, jeśli pracujesz lub będziesz pracował w Power BI polecam go zrobić. Jeśli nie masz zamiaru pracować na codzien w Power BI, to moim zdaniem szkoda czasu go robić, tym bardziej że trzeba poświęcić na niego ok. 30-40h aby przerobić materiały Microsoftu. AZ-900, DP-900, AI-900 to są najprostsze i najmniej wymagające