Wpis z mikrobloga

Mirki, o co chodzi z wolnością? Ostatnio w pracy była pewna dyskusja o Uni, i że Niemcy nią rządzą. I w pewnym momencie jeden koleś powiedział, że najgorsze co może się wydarzyć, to przyłączenie Polski do Niemiec. No ja trochę jak debil wporost powiedziałem, że niech przyłączają, przynajmniej służbę zdrowia będzie ogarnięta. I typ wybuch, że jak mi źle, to mam do Niemiec #!$%@?ć i tam będę za parobka robić. W sumie ja nigdy nie pracowałem za granicą, a on siedział kilka lat w Anglii, i ten czas dobrze nawet wspomina, ale później miał epizody w Szwajcarii i Niemczech i mówi, że czuł jak nim tam pomiatali. Dostałem też zarzut, że lepiej żyć w biedniejszym kraju, ale wolny. Bo dziś młodzi wola jeździć Mercedesem i pracować dla Niemca, zamiast w polskim przemyśle. No sam nie rozumiem już co sądzić... Powiedzieć jak rozumiecie wolność, i czy faktycznie na zachodzie jest tak ujowo? Przyznam, że mówię tylko ledwo po angielsku, a ciągle kusi mnie wyjechać z tego #!$%@?łku...
#przemyslenia #zalesie #emigracja #polska
  • 6
  • Odpowiedz
@jakub1212: chętnie, ale uświadomił mi, że tak naprawdę nie mam pojęcia czym jest wolność... Sam pracuje w kopalni, więc moja pojęcie o rynku pracy jest dość mizerne. Ale jakoś nie mam obaw, że mój zakład sprywatyzują inwestorowi z RFN, żeby jeszcze ktoś chciał to kupić XD.
Tak myślę, że możliwość wyjazdu za granicę na wakacje, czy możliwość kupienia sobie w miarę nowego auta to ważniejsze rzeczy niż duma narodowa, i
  • Odpowiedz
@gupi_ja: dla każdego wolność będzie czymś innym, ale dla mnie życie od wypłaty do wypłaty jest dalekie od wolności. Osobiście wole sobie mieszkać w innym kraju, mówić w innym języku i jednak czuć bezpieczeństwo finansowe (i co pokazują ostatnie wydarzenia bezpieczeństwo narodowe także). A wiesz pierogi zawsze możesz sobie zrobić ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Jeśli miałabym mieć dzieci to np. Wolałabym żeby się urodziły i wychowywały
  • Odpowiedz
@gupi_ja: Z mojej perspektywy (mieszkam w DE) to faktycznie służba zdrowia tutaj to duży plus, do tego rozbudowana sieć autostrad i połączeń kolejowych
Minusem jest to, że musisz znać obcy język, wkurza mnie to też, że mieszkania na wynajem są najczęściej nieumeblowane (często też nie mają nawet kuchni w zabudowie czy lamp na sufitach) nie to co w tej hehe biedniejszej Polsce, także już na początek mieszkania gdy coś wynajmiesz
  • Odpowiedz