Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów od #armia #wojsko

Na ile realnie, #warszawa jest bezpieczna w przypadku odpalenia czegokolwiek z terenu #kaliningrad lub #bialorus

1 - ile taki pocisk leci do warszawy ?
2 - ile czasu trwa wykrycie, od momentu wystrzelenia czy przygotowania do wystrzelenia ?
3 - ile czasu od wykrycia trwa decyzja i strzał czymś obronnym ?
4 - gdzie cokolwiek obronnego stacjonuje w okolicy ?
5 - czy zdąży dolecieć nim pocisk doleci do warszawy ?
6 - jak doleci to jaka jest szansa że zestrzeli ?
7 - jak zestrzeli to jakie są szanse ze i tak głowica ulegnie detonacji i wyrządzi szkody nad miejscem zestrzelenia ?
GreenHood16794 - Pytanie do specjalistów od #armia #wojsko 

Na ile realnie, #warsz...

źródło: comment_1636970060ES5Uku1PGWyAdt57lo5god.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@GreenHood16794:
1. zakładając, że Rosja ma w posiadaniu pociski hipersoniczne, które lecą z prędkością ok. 6k km/h, to pokonują w minutę 100km. W linii prostej, między WWA a Kaliningradem jest 277km, więc pociski dolecą sobie w 3 minuty.
  • Odpowiedz
@GreenHood16794: Jeśli Rosja chciałaby zrównać z ziemią Warszawe to zrobi to bez najmniejszego problemu, jesli chodzi o potencjał raket, samolotów, głowic nuklearnych. Odpowiedź na tą część jest bardzo prosta, przestań fantazjować o "systemie obronnym", jedyne co ma szanse zadziałać to system ewakuacji rządu do Rumunii xd. Prawdziwe pytanie to czy i po co mieliby to robić - to jest dużo bardziej skomplikowany temat.
  • Odpowiedz
@GreenHood16794: Rakieta Kalibr leci z prędkością około 2500km/h. Z Białorusi potrzeba 200km do Warszawy. Z Obowdu pewnie około 250km. Realnie czasu będzie mniej niż 10minut wg mnie. Potencjał obrony przed takim atakiem jest u nas praktycznie zerowy.
  • Odpowiedz
@GreenHood16794: Jakich specjalistów ty pytasz na wykopie XD
Prawda taka że jak Ruskie chciałyby użyć czegoś ciężkiego jak broni jądrowej to Warszawę i każde duże miasto w Polsce złożą jak domek z kart. #!$%@? w razie wojny powinieneś wliczyć w koszta życia w dużym mieście.
Trzeba liczyć na to, że ruscy nie będą na tyle głupi aby użyć takiej broni.
Doomsday clock pokazuje już tylko sto sekund do północy, patrzyłbym na
  • Odpowiedz
1. zakładając, że Rosja ma w posiadaniu pociski hipersoniczne, które lecą z prędkością ok. 6k km/h, to pokonują w minutę 100km. W linii prostej, między WWA a Kaliningradem jest 277km, więc pociski dolecą sobie w 3 minuty.


@tytanowyy: Ja wiem, że się czepiam, ale rakieta raczej nie będzie podróżować w linii prostej na rzucie 2d
  • Odpowiedz
@GreenHood16794: Jeśli pierwszym etapem "wojny" będzie wystrzelenie pocisków na Warszawe to się dowiesz jak usłyszysz wybuchy, ale to jest mało prawdopodobne. Jeśli się martwisz to zainteresuj się prepperismem, opracuj sobie plan działania. Np zastanów się co zrobisz jak się dowiesz, że lecą rakiety - co weźmiesz z domu, jakim środkiem komunikacji i w którą stronę pojedziesz? Gdzie mogą być wycelowane rakiety - np w lotnisko, budynki rządowe, elektrownie i inne elementy
  • Odpowiedz
@Miodziek: No ok. Co do odp. na wykopie, są tu jednak też normalni ludzie, jednak trzeba filtrować to co się czyta by wyłowić wartościowe odpowiedzi. Więc lepiej zapytać i samemu ocenić, niż nie pytać.

Faktycznie, gdyby Rosja chciała to by rozjechała. Moje pytanie jednak ma na celu oszacowanie ile czasu upłynie od pociągnięcia za spust, do boom. I co ma szanse wydarzyć się w tym czasie.

Niestety zestawiając to co piszecie
  • Odpowiedz
@GreenHood16794: No i słusznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale z drugiej strony to co napisałem to jest myślenie z czasów zimnej wojny, być może nasze elektrownie i infrastrukturę da się wyłaczyć bez rakiet, np sabotażem, atakiem hakerskim czy kurde laserem z kosmosu. No i ogólnie jaki miałby być cel? Czego może chcieć Putin? Jeśli zająć cały kraj, co jest mało prawdopodobne, to po co niszczyć elektrownie -
  • Odpowiedz