Wpis z mikrobloga

@WykopowyDzban: Wyglada na wyjebke. Cena trochę za niska


@kooliber: No właśnie to trochę zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Strona ma piękny design, produkt ma piękny design, przedsprzedaż w rozsądnej cenie...

Ale mało danych kontaktowych, mało danych technicznych (co jest w środku), mało danych o firmie, mało ruchu w social media, nie pokazują prototypów ani testów.

A szkoda, bo podoba mi się bardzo (,)
  • Odpowiedz
@WykopowyDzban: tak, energia musi się zgadzać, ale reszta tego, co napisałeś, to nieprawda.
1) Farelka 100% energii przekształca w ciepło, więc jest wydajna w 100%.
2) Z tego co pamiętam, wydajność przeciętnej elektroniki to od 5-20%, reszta jest przekształcana w ciepło.
3) Nie wiem ile pobiera przeciętna farelka. Jeśli 1kW, to dalej mniej (taniej).
4) Farelka jest tańsza w kupnie.
  • Odpowiedz
1) Farelka 100% energii przekształca w ciepło, więc jest wydajna w 100%.

2) Z tego co pamiętam, wydajność przeciętnej elektroniki to od 5-20%, reszta jest przekształcana w ciepło.


@ChacharZWarszawy: Ziomuś, wieź przemyśl to jeszcze raz. Gdzie ucieka reszta energii? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@WykopowyDzban: mówisz o tym, że wyświetlenie wykopu to np. nie jest energia? Bo nie rozumiem chyba. Weźmy na przykład normalny komputer domowy, jego wydajność mierzalna jest tym co zrobi, a ciepło które generuje jest odpadem. O te 5-20% mi chodziło. Ta pozostałość jest ciepłem, bo to produkt uboczny. Zasilacz 500W nie wyprodukuje 500J ciepła w ciągu sekundy.

Dokładnie to samo z silnikiem spalinowym, który chłodzisz żeby się nie przegrzał, a ciepło
  • Odpowiedz