Wpis z mikrobloga

Łotwa buduje mur na granicy z Białorusią, parlament jednogłośnie to przegłosowal, a u nas lewicowe dzbany jak zwykle przeciwko interesowi narodowemu, wstyd za taka opozycję, przy okazji załatwiają pisowi kolejne lata niszczenia gospodarki przy wladzy XD
#bialorus
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Radziłbym poczytać jak w cywilizowanym kraju wyglada budowa takiego muru, gdzie wszystko jest jawne, przetargi i kontrola społeczeństwa nas realizacja inwestycji. U nas zrobi to znajomy ministra po zawyżonych cenach. Opozycja nie jest przeciwna murowi ale to jak go chcą postawić
  • Odpowiedz
@Piotrp7: ale jebles fikola, nie wspomnialem ani słowem o Bosaku czy kościele bo ani na jednego nie głosowalem ani do drugiego nie chodze, jestes jednak typowy wykopek
  • Odpowiedz
@Godir17: no ty chyba jebłeś fikoła, bo ty napisałeś " zadnej z duzych partii bo one wszystkie maja ten sam pomysl na gospodarke, socjalno-fiskalny " to ja ci napisalem co proponują nie 'duże' partie, które mają 'pomysł' na gospodarke xD i już się tłumaczysz, że nie głosowałeś na nich xD
  • Odpowiedz
@Piotrp7: a po co ja sie mam tobie tlumaczyc, sram na to co ty sobie myślisz, dodatkowo wtykasz mi cos czego nie napisałem. I tak, na żadną z 4 głównych partii nigdy nie głosowałem i nie mam zamiaru, a ty glosuj na kogo chcesz, nawet na KO, głupota nie jest karana
  • Odpowiedz
@Godir17: Oni nie głosują przeciw interesowi narodowemu. Wręcz przeciwnie. Budowa tego muru wg pisu zaczelaby sie od stworzenia SSP, z okazalym zarzadem a sama budowa zaczelby sie za dwa-trzy lata, po takich kosztach że taniej byłoby importować mur z USA.
To jest wybor miedzy dżumą a cholerą. Bo mur powinien stanąć ale nie za rządów komunistów i złodziei.
  • Odpowiedz
a u nas lewicowe dzbany jak zwykle przeciwko interesowi narodowemu, wstyd za taka opozycję, przy okazji załatwiają pisowi kolejne lata niszczenia gospodarki przy wladzy XD


@Godir17: no i co realnie coś zablokowali? Na tym polega demokracja i wolność słowa że każdy ma prawo do swojej opinii, nawet gupiej.
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Sprawdziłeś jak jest na Łotwie?
U nas (chyba) jeszcze nie wiadomo, chyba, że masz jakieś informacje, które nie były podane publicznie.
Mnie zastanawia czy w ogóle przy takiej inwestycji robi się normalny przetarg. Wbrew pozorom to nie będzie zwykły mur jakich wiele tylko pewnie wyposażony w jakieś urządzenia, detektory, monitoring itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Godir17: Na Łotwie też mogą zabudować ogrodzenie bez przetargu? Wśród znajomych nie mam wyborców PiS. Każdy zgadza się, że granicę trzeba w takiej sytuacji wzmocnić. Tylko powiedz mi
1. Jak na wyglądać budowa muru/ogrodzenia na granicy od naporem migrantów, jeżeli jego trwałość będzie taka sama jak obecnych zapór to to są pieniądze wyrzucone w błoto
2. Jak zostanie wyłoniony wykonawca?
3. Kto skontroluje czy wydatki były adekwatne?
4. Co z migracja dzikich zwierząt? Temat może dla niektórych śmieszny, ale dla natury
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: powiem ci, ze chyba troche wiecej, Obajtek ma rozmach. Moj post w zaden sposob nie neguje tego, ale wykopki juz mnie wrzucily do jednego wora z wyborcami pisu XD
  • Odpowiedz
@Godir17: ale ten mur będzie c---a warty, a że inni też je stawiają... Chyba nie ma kraju gdzie nie wprowadzano lockdownów i nie szły przy tej okazji ostre wały. Dosłownie wszędzie, pomysł lockdownów się przyjął tak dobrze, bo można było na nich łatwo zarobić.i tak jeden od drugiego zgapiał aż się na cały świat w zasadzie rozniosło.

Z Białorusią masz ten sam mechanizm, nie dość, że można nakraść to jeszcze
  • Odpowiedz
@Godir17: Kolejne lata to PiS-owi załatwiają tacy idioci jak ty, którzy dali się zastraszyć uchodźcami i teraz łykają wszystko jak pelikany przymykając oko na machlojki pisu. Jakos litewski mur będąc dwa razy dłuższy, a wychodzi trzy razy tańszy, ale co tam przymknijmy oko i dajmy PiS-owi robić wały, bo uchodźcy
  • Odpowiedz