Wpis z mikrobloga

1. czy pracodawcy może być do czegoś potrzebne świadectwo pracy poza udowodnieniem że gdzieś pracowałem (jeśli np by mi nie ufali w tej kwestii XD) i podstawą do przeliczania dni urlopu?
2. czy dyplom z uczelni może być pracodawcy potrzebny do czegoś więcej niż potwierdzenie że ją ukończyłem (znów - jeśli by mi nie ufali)?

#!$%@?łem i nie zdążę ogarnąć tych rzeczy przed pierwszym dniem pracy i zastanawiam się czy mi powiedzą żebym #!$%@?ł czy mogę donieść w późniejszym terminie xD

#pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 6
@onionomous często jest to niemożliwe by dostarczyć świadectwo pracy pierwszego dnia. Jak kończysz jedną pracę ostatniego dnia miesiąca, to kadry/HR potrzebują np. 2-3 dni na sporządzenie takiego dokumentu (mają chyba 7 czy 14 dni na to) i nie ma możliwości byś miał ten dokument pierwszego dnia następnego miesiąca
@Leithain: no właśnie czytałem gdzieś że w 2019 przepisy się zmieniły i teoretycznie pracodawca ma obowiązek wystawić świadectwo ostatniego dnia trwania umowy ale w praktyce to wiem że u nas to nie jest możliwe xD