Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się dość długo nad retro PC. W końcu go złożyłem. Mam trochę tytułów gier w big boxach i 99% z nich śmiga na W10. Jednak to nie do końca to samo - granie na sprzęcie który ma 12 rdzeni i nowszego Geforce na pokładzie.
Ten retro PC to Windows Me (tak wiele osób go krytykowało za niestabilność - u mnie zawsze chodził dobrze/lepiej jak 98 SE), Athlon 800mhz (zaraz zmieniam na Athlona 1800 lub 2400), 512mb RAMu, GF 5600 XT, Soltek płyta z AGPx4 i Socket A gniazdem., Monitor CTX 17' 1280x1024 85hz
Polecam to uczucie 'odpalenia' PC i tego klimatu CRT
#retrogaming #pcmasterrace #halflife #retropc #staregry #chillout
Lurriel - Zastanawiałem się dość długo nad retro PC. W końcu go złożyłem. Mam trochę ...

źródło: comment_1636671524nTnkolsaVdRzcfz3oMueYz.jpg

Pobierz
  • 42
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Pod retro biorę gry które są już pełnoletnie, plus wydane w big boxie (z wyjątkami takimi jak American Mcgee's Alice). Ale to interpretacja płynna:)
Co do maszyny dla 80/90's - jeśli nie myślisz o zakupie karty typu VooDooX (są dość drogie) to można na olx znaleźć za grosze pełnego PC z tego okresu. Ludzie pozbywają się staroci, czasem za free ale pół free. Trzeba obserwować oferty.
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: z ofertami olx jest tak, że trafiają się dobre oferty. Natomiast odbiór jest tylko osobisty. Mało osób wysyła sprzęt (przez gabaryty). Sam miałem problem ze znalezieniem monitora i właściwie nadal poluję na 19 cali CRT - gdzieś w okolicach Wrocławia lub obrębie max do 150km.