Wpis z mikrobloga

No i mam problem :/ z #kartygraficzne #gpu #komputery #windows11 #windows10 Wczoraj chciałem wrócić do Windowsa 10 po kiepskim doświadczeniu z 11. Po instalacji sterowników do karty graficznej cały system (np. animacja okien, przesuwanie okien itp.) klatkuje niemiłosiernie. Na integrze wszystko śmiga jak złoto. Padła mi karta? Co robić?
Zainstalowałem MSI Afterburner i moim oczom ukazały się takie oto taktowania (tylko czasami losowo na parę sekund wraca do fabrycznych):
mlatej - No i mam problem :/ z #kartygraficzne #gpu #komputery #windows11 #windows10 ...

źródło: comment_1636670647oIsrwPyHIKQ13H1AYqpqak.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: Czysta totalnie, przywróciłem laptopa do fabrycznych ustawień, robiłem to ze 3 razy bo myślałem że to wina systemu, ale to się dzieje bezpośrednio po instalacji sterownika. Wcześniej nigdy tai problem się nie pojawił. Acha, korzystam z e-GPU. Nie mam pojęcia gdzie suzkać problemu. Sterwoniki nvidia też przeinstalowywałem parę razy na czysto i nic.
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: Tego nie próbowałem. Hmmm to co jakiś czas wraca do normy i chodzi płynnie.
Ale to wogóle normalne że karta ma takie taktowania i czasami wskakuje wyżej?
  • Odpowiedz
  • 1
@mlatej Wszystko do zera wywal. To są pierdoły od producenta. Windows sam utworzy wazne partycje. Nie może być problemów z logowanie bo każdy kto wymienia dysk by je miał. Z resztą wystarczy w W10, że nie połączysz się z internetem i jie będziesz musiał się logować w ogóle. Będziesz miał konto lokalne. Kliknij "nie mam internetu" przy instalacji.
  • Odpowiedz
No i całkowicie czysta instalacja z pena, starsze sterwoniki, nic to nie dało. Problem nie zniknął :( Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, że okna i animacje są niepłynne tylko jak dam opcję "Tylko drugi ekran", przy innych wszytsko jest ok. W benchmarkach też jest spoko. Nie ma już siły :( Chyba wrócę do 11, może ten problem był zawsze ale go wcześniej nie zauważyłem hmmm.
  • Odpowiedz