Wpis z mikrobloga

Mam pomiędzy oknem i parapetem dziurę na szerokość pół centymetra (głębokości nie potrafię dokładnie określić) i wieje z niej jak "wiatr zmian" w piosence Scorpions - czym to zapchać? Chcę użyć jakiejś niskoprężnej pianki montażowej, ale nie wiem czy są jakieś lepsze / gorsze firmy? Polecicie coś?

#remontujzwykopem
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Regis86: wyskrob wszystko co luźne. Resztę wyciągnij odkurzaczem. Kup mała piankę niskoprężną.
Zwilż powierzchnie gdzie chcesz użyć pianki. Wpuść wężyk jak najgłębiej i zaaplikuj piankę. Tylko aplikuj małymi porcjami żeby dać kilka minut na wstępne rozprężenie. Dolej pianki do końca. Jak wyschnie to yebnij cienką warstwą gładzi czy innej szpachli. Od biedy możesz przelecieć od razu białą farba do ścian skoro masz robić remont. Nie zapomnij obkleić wszystkiego taśma malarską
  • Odpowiedz
@ksiak: Dzięki. Te sznury się kupuje rozmiarowo "na wcisk"? Jak bardzo są sprężyste? Tzn. jeśli szpara (wlot; zgaduję, że niżej może być nieco luźniej) ma np. 5 mm, to powinienem brać 10 mm?

Odkryłem jeszcze jedno okno z tym problemem, więc chyba dla zaspokojenia własnej ciekawości spróbuję zrobić jedno pianką, a drugie tak jak Ty piszesz i zobaczę co wyjdzie łatwiej / taniej / lepiej - chałupa do remontu, więc
  • Odpowiedz
Dzięki. Te sznury się kupuje rozmiarowo "na wcisk"? Jak bardzo są sprężyste? Tzn. jeśli szpara (wlot; zgaduję, że niżej może być nieco luźniej) ma np. 5 mm, to powinienem brać 10 mm?


@Regis86: te sznury są bardzo sprężyste. Jak masz szparę 5mm to ja bym spokojnie wsadzał 8mm bo o ile 10mm też wsadzisz to wypchnie taki sznur w górę i w dół po prostu go spłaszczysz ale jak sobie teraz myślę, to zawsze możesz to przyciąć.

i zobaczę co wyjdzie łatwiej / taniej /
  • Odpowiedz