Wpis z mikrobloga

Sorry, za wręcz prostackie pytania, ale szukam w necie i takie bzdury na niektórych stronach, że szkoda gadać.
1.Czy inwestując w kryptowaluty mogę stracić więcej niż zainwestowałem, np. jak na rynku forex, gdzie w razie spadków można zostać wyrzuconym z rynku i pozostać z długami. Nie chodzi mi o kontrakty terminowe na krypto ani korzystanie z dźwigni, tylko prosta sprawa, np. kupuje bitcoina za 1000 złotych, jego kurs spada, ja nic nie ruszam. Tracę dopiero w momencie sprzedaży, a nie przy zmianie kursu, tak?
2.Kwestia przewalutowania-można kupić krypto za PLN, czy muszę mieć konto w euro albo w dolarach?
3.Na jakim portfelu najlepiej trzymać krypto?Czy jest to płatne?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
#kryptowaluty #finanse #inwestycje
  • 18
@cosmin: 1. tak, tracisz tylko w momencie sprzedaży i nie, kupując bezpośrednio kryptowaluty a nie kontrakty itd., nie stracisz więcej niż 100%
2. Zależy od giełdy i pary, np. na Binance w niektórych przypadkach możesz w PLN, w niektórych np. USD i tu z pomocą przychodzi np. revolut
3. Możesz na metamasku, możesz na giełdzie, możesz na ledgerze (fizycznym portfelu). Ja część trzymam na giełdzie, część na innych serwisach do stakingu
@cosmin:

1. Dokładnie tak, kupujesz i realizujesz zysk/stratę w momencie sprzedaży

2. Polecam Bitbay/Zonda doładowanie konta przelewem wypłaty gotówkowe lub przelew (dowód osobisty potrzebny)
3. Ja osobiście nie używam żadnego, od 2016r onracam i trzymam na Bitbay

Powyżej 100tys będę szukał portfeli
@cosmin: Najlepiej nie trzymać na giełdzie, bo idea krypto jest taka że bogactwo masz mieć w swoich rękach a nie powierzać je komuś bo nie wiadomo co oni robią z tymi środkami. Czasem będą tradować za twoje, stracą cyk i giełda znika. Najlepiej trzymać na metamasku ale w sieci Matic, Fantom, Avax lub w ostateczności BSC(ostateczności bo ta sieć jest zależna od istnienia Binance), na pewno nie ETH bo swap ponad
1.Czy inwestując w kryptowaluty mogę stracić więcej niż zainwestowałem, np. jak na rynku forex, gdzie w razie spadków można zostać wyrzuconym z rynku i pozostać z długami. Nie chodzi mi o kontrakty terminowe na krypto ani korzystanie z dźwigni, tylko prosta sprawa, np. kupuje bitcoina za 1000 złotych, jego kurs spada, ja nic nie ruszam. Tracę dopiero w momencie sprzedaży, a nie przy zmianie kursu, tak?


@cosmin:

1. Nie, nie można