Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie jak wszyscy śmiali się z "wojska Macierewicza"? Macierewicza dawno nie ma, a WOT jak najbardziej istnieje i czas pokazał że to była świetna decyzja (chyba jedyne co wyszło Macierewiczowi). Już nawet na TVNie od dawna nie krytykują WOT. No i dzięki nim mamy zajebiste fotki z granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bialorus #4konserwy #wojsko
Pobierz
źródło: comment_1636626809Fdjrxthf5PpqVPHLKeuBKe.jpg
  • 99
Na długo przed powstaniem wydmuszki OT mieliśmy Narodowe Siły Rezerwowe.


@Logytaze: to zupełnie co innego i ma inne zadania, ale lepiej napisać głupi komentarz zamiast doczytać, nie? ;) Zresztą to nigdy dobrze nie działało, być może dlatego że właśnie Platforma to zrobiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale ty jesteś głupi. Jak pisałem wyżej ignorancki błaźnie do stania przy płocie nie potrzebujesz żołnierza który kosztuje podatnika kilkunastokrotnie więcej. Nienawiść do PISu ci kompletnie mózg wyżarła i uszkodziła najprostsze funkcje myślowe.


@LibertyPrime: Do stania przy płocie błaźnie, to wystarczy zatrudnić firmę ochroniarską, która postawi tam dziadków z grupą inwalidzką. Nie trzeba tworzyć nowej formacji kosztem armii
@Logytaze: NSR to była właśnie wydmuszka mająca robić za ersatz rezerw w czasie gdy na kanwie nieprzemyślanych reform WP nie prowadziło poboru ani nie szkoliło rezerwistów. W praktyce zamiast być aktywną rezerwą był kretyńską zapchajdziurą gdzie w pododziałach regularnych jeden etat był z NSRu a realnie była to przechowalnia gdzie ludzie tylko czekali na etat w regularnych jednostkach, szkolenie, wyposażenie i stopień gotowości był skandalicznie niski.

PiS mógł zrobić reformę tego
@LibertyPrime: problem z WOTem nie polega na tym, że w ogóle istnieje jakaś formacja mająca wspierać regularną armię. Problem jest w tym jak to jest zorganizowane i tu właśnie WOT kuleje.
Samo to, że WOT istnieje nie bardzo czegoś dowodzi z prostej przyczyny - polityka. Utrzymanie WOTu po raptem czterech latach od utworzenia jest koniecznością, zlikwidowanie tej formacji byłoby przyznaniem, że rządząca partia popełniła olbrzymi błąd w ogóle ją tworząc. Tak
@kanciak12:
WOT sam w sobie nie jest jakimś mega złym pomysłem.
To samo de facto robili PO powołując NSR, no ale wykonanie to trochę lipa.
bo WOT by się przydał do zabezpieczenia baz, lotnisk, w razie wojny, by żołnierze zawodowi za których szkolenie i utrzymanie płacimy ciężki hajs, pojechali faktycznie na front gdzie są potrzebni, a nie dekowali się gdzieś z tyłu, najlepsza cześć ochotników z wotu można by porządnie przeszkolić
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LibertyPrime: i co takiego ten WOT pokazał poza staniem z nienabitymi karabinami, gdy ludzie protestują przeciw władzy? Jak narazie jest dokładnie tym, czym wszyscy przewidywali że będzie - kolejnym resortem siłowym władzy, omijajacym wojskowa hierarchię a wyglądającym jak wojsko dla laika.
@LibertyPrime: Ja krytykowałem i tutaj muszę pochylić czoła.

Sądziłem że w nowoczesnym świecie nie potrzebujemy bandy chłoptasiów z akaczem, bo przecież w wypadku konfliktu zbrojnego zostaną zmieceni z powierzchni ziemii.

Widzę jednak że WOT przydaje się w sytuacji klęski żywiołowej bądź gdy w grę wchodzi wojna hybrydowa.

Moim zdaniem Antoni zrobił cholernie dużo złego dla naszej obronności, ale tu przypadkowo (albo i nie) wyszło mu dobrze.
@haakenn: No co takiego robi wot? Oprócz pracy przy własnej formacji? Bo regularne wojsko ćwiczy na przestarzałym sprzęcie a weekendowe wojsko dostaje nowe wyposażenie to twoim zdaniem jest normalne? Sam pomysł formacji może nie jest zły ale biorąc pod uwagę braki w normalnym wojsku bez sensu jest tworzyć taka formacje i w nią pompować pieniądze.
PiS nawet jak ma dobry pomysł to wykonanie jest tak złe ze wypacza każda idee.