Wpis z mikrobloga

Ktoś ma pomysł czemu nowa forza na SSD mi przycina a na HDD nie? xD SSD Samsunga Evo 870, przeniosłem na niego grę z HDD przy czym spadków fps nie ma ale są dziwne freezy, jakby wpadała w slowmotion na ułamki sekundy. Jade szybko autem i co jakiś czas mi cały obraz zwolni. Na HDD tego nie mam. Sprawdzałem prędkości w crystaldisku i pokazuje mi ok, po 500 mb/s.
#forza #gry #komputery #informatyka #it #pcmasterrace #forzahorizon5
  • 18
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@falcon1984: to co opisujesz dzieje się jak #!$%@? z serwera, nie jest to slowmotion tylko auto się "resetuje", bo nie dość, że staje dęba to nawet bieg zmienia się na 1. przy manualnej skrzyni.
  • Odpowiedz
@koronawirus: @falcon1984: @mrzyn: tez przy wyzszej predkosci w niektorych wyścigach dojezdzalem do jednego punktu, wszystkie samochody stawaly w miejscu i wyskakiwal komunikat zwiazny ze strumieniowaniem, po czym wszystko wracalo do normy. Na hdd tak mialem natomiast na ssd sie z tym jeszcze nie spotkalem.
  • Odpowiedz
@koronawirus: Od dwóch dni też mnie irytuje ten problem. Na ulta powolnym HDD gra ładuje się wieczność, ale działa płynnie, a na szybkim SSD mam co chwilę spadki fps na sekundę dokładnie tak jak opisałeś. Kombinowałem z ustawieniami i odkryłem, że po zmienie "Jakość tekstur otoczenia" na niskie problem ustał.
  • Odpowiedz
@koronawirus: w którymś miejscu gra jest najzwyczajniej niedorobiona, pełno ludzi ma takie problemy nawet na sprzęcie po 10-15k PLN. Trzeba będzie poczekać na patcha. Na forum forzy jest pełno tematów odnośnie tego https://forums.forzamotorsport.net/turn10_topics130_Support-Issues.aspx
Wiem o czym mówisz i to nie ma nic wspólnego z disconnectami czy internetem, to po prostu stuttering/microstuttering gdzie FPSy dropią o kilka jednostek na ok. sekundę i widzisz przycinkę, zwłaszcza grając na monitorze 144Hz
  • Odpowiedz
@koronawirus: Znalazłem rozwiązanie ;)
Po wyłączaniu antywirusa (w moim przypadku wbudowanego windowsowego) i restarcie komputera gra nie dość że działa dużo płynniej (na ultra wzrost z 30 fps do 70-90) to nagłe spadki całkowicie ustały
  • Odpowiedz