Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 417/150
Acqua di Parma Colonia Quercia (EDTC) (2016)

Kto by pomyślał, że nawet taka marka jak Acqua di Parma może mieć swojego Sauvage’a? Równo rok po sukcesie Diora nawet ten włoski dom postanowił włączyć do swojego portfolio coś podobnego. Czy był sens?

No chyba nie, bo to kolejny nic nie wnoszący do naszego małego świata zapach, kolejny spokrewniony z Bleu de Chanel, czy Sauvage. Perfumy całkowicie nie pasujące do DNA marki na które przez lata pracowano. Quercia to po włosku dąb, ale ja niestety tego dębu tam nie wyczuwam i jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć jak pięknie może to drzewo pachnieć to odsyłam do dwóch kompozycji Serge’a Luensa – Chene i Le Participe Passé. Aromaty lasu, grzybów czy runa leśnego czego w tych perfumach nie dostrzeżemy. W Quercii zamiast dębu mamy bowiem cedr, niezbyt naturalny, niczym nie różniący się tego ładowanego chamsko w co drugie wychodzące ostatnio designerskie perfumy. Otwarcie jest mocno cierpkie od bergamotki, czuć może też troszkę cytrynę, ale już petitgrain za cholere nie dostrzegam. Później robi się taki masowy umilacz z mocnym i wyraźnym kardamonem oraz pieprzem. Nagle, zupełnie z dupy zaczynają też wychodzić nuty kolońskie co jest mega zaskoczeniem i jednocześnie największym plusem. O tonce nie warto wspominać bo to już kolejne nawiązanie do masówek i jakby jej nie było to nikt by tego nie żałował.

Parametry są zaskakująco dobre, szczególnie jestem zauroczony projekcją. Quercia dała radę sobie ze mną na siłowni co nie jest proste. Projektowała na tyle dobrze, że przez około 2 godziny wyraźnie dolatywał mi jej aromat do nosa. Trwałość około 8 godzin co też jest wynikiem dobrym jak na wodę kolońską.

Niezłe perfumy ale jak w przypadku Masculin Pluriel są zbyt oczywiste żebym miał je w kolekcji. Delikatne niuanse różniące je od dziesiątek podobnych zapachów nie sprawią, że będę chciał kupić flakon. W porównaniu do innych perfum od Acqua di Parmy te wypadają mocno średnio.

zapach: 6,0/10
trwałość: 7,5/10
projekcja: 7,0/10
cena: 100 ml testera za 319 zł
dr_love - #perfumy #150perfum 417/150
Acqua di Parma Colonia Quercia (EDTC) (2016) 
...

źródło: comment_1636438341pqFzqoK6rI4K0SB2xdaqB1.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@dr_love: Quercia jest świetna i faktycznie nie bardzo pasuje do AdP . Naturalne w odbiorze, a ich zaletą jest to, że są zmienne w czasie. Mistrzowska robota !!!
  • Odpowiedz
@dr_love: Dzis zarzucilem do pracy wychwalany na tagu Dior Eau Sauvage Parfum, bardzo elegancki zapach, dla mnie to mocna, pudrowa wersja oryginalu, oszczednie -jeden psik na kark bo pracuje blisko innych ludzi. Jedyna reakcja od takiej gadatliwej babki "nie przesadziles z antyperspirantem?" :( Nie wpadlbym na to ze ta pudrowosc moze skojarzyc sie z pudrem antyperspirantu, ehh i tak sie zyje poza tagiem, ale co to za zycie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dr_love: Ja mam widocznie nowsza w dekancie, nakbardziej lubie pierwsza z 66 roku i Extreme, mniej dziadkowa jak dla mnie ale tez mniej orzezwiajaca, w niej wychodze do ludzi, ale najprzyjemniejsza dla mnie jest pierwsza wersja, bardzo uniwersalna, mimo to ze slyszalem ze mnie (lekko siwiejacego 29 latka) postarza xd
  • Odpowiedz
niczym nie różniący się tego ładowanego chamsko


@dr_love: stary, jestem wielkim fanem Twoich recenzji, ale muszę się przyczepić - "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi piszemy razem.

Wiem, czepiam się, ale głupio byłoby, żeby tak fajne recenzje miały ucierpieć z tak błahych powodów.

Pozderki ( )
  • Odpowiedz