Wpis z mikrobloga

Demon intelektualizmu!

...Piotr Glas. W wywiadzie rzece Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych, którego udzielił Tomaszowi Terlikowskiemu, stawia śmiałą tezę, że również wśród katolickiego kleru można spotkać satanistów. A to dlatego, że w Kościele rozpanoszył się... demon intelektualizmu.

(...)

Od kilku lat okazuje się, że nie ma znaczenia, kto głosi „herezję”. Egzorcysta Piotr Glas wspomina doświadczenie opętania intelektualnego:

„Pamiętam, kiedyś przyjechał do mnie z daleka pewien ksiądz, wykładowca teologii, doktor, prałat, były egzorcysta w diecezji, który – jak się okazało po wielu egzorcyzmach – był opętany demonem intelektualizmu. On chciał wiedzieć, poznawać, był przekonany, że tylko intelektualnie może osiągnąć zbawienie (...). Pycha intelektualna była w nim tak silna, że uważał, że musi wszystko poznać, zbadać, wszystkiego doświadczyć, ale także zdobywać kolejne stopnie naukowe. Był naprawdę niezwykły, wiedział wszystko o wszystkim, głosił imponujące kazania, cytował dziesięciu najlepszych autorów piszących o dowolnym fragmencie Pisma Świętego”.


Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele autorstwa Nowak Artur, Obirek

#bekazkatoli #bekazpisu #bekazprawakow #naukowcywiary #szatanmodlitwa #ksiazki #kler #demon

A wy jakie jeszcze znacie fajne demony?
wiecejszatana - Demon intelektualizmu!

...Piotr Glas. W wywiadzie rzece Dzisiaj tr...

źródło: comment_1636415320iYzsvlcLejGm7JsEsXrSJS.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@wiecejszatana:

Słuchałem go kiedyś na youtube. Mimo że mam kompletnie inne poglądy to tak zaciekawił mnie świat w którym żyje ten człowiek, że nie mogłem przestać. Tam jest więcej kwiatków. Z tego co pamiętam to opowiadał gdzieś, że w jakimś domu były manifestacje paranormalne bo wybudowano go na starym indiańskim cmentarzu. Wypisz wymaluj jak w filmie Poltergeist. ;) Było też coś o zagubionych błąkających się duszach, które potrzebują pomocy (z tego
  • Odpowiedz
@Klara_Polzl: Harry Potter, Quake, Diabolo, techno albo metal - wszystko to diabelskie, lecz niczego się nie bójcie.

@galicjanin: Czyli:

Cudzoziemskich ksiąg nie czytaj,

Czego nie wiesz – księdza pytaj.

Ucz się siodła, szabli, dzbana,

A poznają w tobie pana.

Z targowiska nie bierz złota –

To żydowska jest robota.


Bierz od wszystkich z animuszem,

Dawaj na mszę za swą duszę.

Bóg cnotliwe czyta chęci

I zachowa je w pamięci.

Żeń
  • Odpowiedz