Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: imho centrum Kalisza jeszcze żyje, zapraszam do Ostrowa, gdzie od czasu powstania galerii centrum świeci pustkami. Dobrze, że Tęcza jest tam gdzie jest....
  • Odpowiedz
@Zarov: Mnie tam czy ono żyje czy nie mało obchodzi. W tęczy może z 3 razy byłem. Nuda i nic tam dla mnie nie ma. Teraz mi Amber budują obok bloku. Chyba tylko kino będzie ciekawe.

  • Odpowiedz
@Migfirefox niestety jest to też odpływ młodych ludzi z miasta ze względu na brak przyszłościowych kierunków na uczelniach wyższych (UAM w Kaliszu obrał taktykę szkolenia na kierunkach pedagogicznych pod 50 różnymi nazwami). Ci młodzi ludzie wyjeżdżają z miasta na studia i za chlebem, bo niestety w Kaliszu nowych miejsc pracy jest jak na lekarstwo.

Za to jak wspominasz @Zarov to, że lokalizacja Tęczy jest w centrum w zasadzie niestety na
  • Odpowiedz
a o zakładach pracy - ani widu ani słychu...


@Sn0w: No chyba nie. A Meyer na polach? Obok się jeszcze ktoś buduje. Zaraz WSK prawdopodobnie zostanie przejęte przez P&W i będą szukać do pracy.

dodatkowo jeszcze powstaną na przestrzeni dwóch lat dwie ogromne galerie,


@Sn0w: 2? Teraz budują Amber, zaraz obok ma być kolejna obok Młynarskiej. Jeszcze coś?
  • Odpowiedz
@Migfirefox To są fabryki lub zakłady produkcyjne? Jak tam nawet ani jednej rampy nie ma, to chyba będą to wszystko nosić na plecach (jeśli mówimy o terenach inwestycyjnych przy ul. Inwestorskiej.

Miałem głównie na myśli Amber i Calisie (przy Młynarskiej). Plus jeszcze Pan M. burzy teraz Prosnę i jeszcze rok temu były plany, żeby postawić tam ---famfary + suprise--- NOWY MARKET
  • Odpowiedz
@Sn0w: No są. Meyer przeniósł się tam z terenu P&W bo mało miejsca mieli. Tam produkują części lotnicze.

Czyli jednak Mazek wyburza Prosnę? Może walnie tam kolejny apartamentowiec z super zabezpieczeniami.

  • Odpowiedz
@Migfirefox Raczej małe szanse na apartamentowiec (w sumie chyba niestety) - do tej pory budował w lokalizacjach delikatnie mówiąc nie dość, że nie pasujących to jeszcze nieciekawych, nie wiem czy ten "drapacz chmur" na Dobrzeckiej jest w ogóle zamieszkały.

Jakie kody, podaj ( ͡º ͜ʖ ͡º)
  • Odpowiedz
@Migfirefox: jak mało obchodzi skoro wrzucasz takie linki?

@Sn0w akurat nie zgodzę się, teraz jak bywam w centrum Ostrowa to pustki, sklepy puste, mało ludzi. W sobotę w godzinach porannych deptak jest prawie pusty. Nie do pomyślenia jeszcze 3 lata temu. Dlatego lokalizacja jest ważna.
  • Odpowiedz