Wpis z mikrobloga

Zrobiłem tak na szybko teścik na iq i wyszło 135, mogło być więcej ale przy niektórych pytaniach nie chciało mi się zbytnio zastanawiać, ponieważ zaraz spanko i szkoda czasu.
Do czego ja zmierzam, po prostu te testy to w większości składają się z pytań w których należy dostrzec określony wzorzec i cyk lecisz seryjke 10 pytań pod rząd xD
W skrócie liczy się spostrzegawczość. Choć tak, myślę że jednak średnia takiego testu będzie się mieścić w tych 90-110iq, ponieważ no bądźmy szczerzy ludzie to debile (sorry za wulgaryzm ale taka prawda i nazywajmy rzeczy po imieniu, sam jestem idiotą z chemii i się tego nie wstydzę) i jeśli dasz takie coś do rozwiązania losowemu przechodniowi to myślę, że średnia wśród próby 100 osób będzie wynosić 50% poprawnych odpowiedzi.

Inna sprawa jest taka, że takie testy będą lepiej wypadać u osób zajmujących się matematyką, informatyką albo w dzieciństwie lubiącymi rozwiązywać zagadki logiczne. Takie osoby jednak będą znacznie częściej inteligentniejsze, imo. Ale też znacznie częściej w pewien sposób upośledzony umysłowo, a przynajmniej u nich szansa na choroby psychiczne jest większa.

#nadtag
  • 5