Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem i już trzecią ekipę fachowców na pokładzie. Temat wydaje sie banalny: listwy przypodłogowe.
Pierwsza ekipa: listwy przylepiane w czerwcu przy dużej wilgotności - klej tytan - odpadły po 2 miesiącach, połowa zgniła, zakładam że nie ma w tym winy wykonawcy.
Druga ekipa: montaż wrzesień - dom wysuszony, ale i tak po dwóch tygodniach odpadły. Na nasze uwagi ekipa stwierdziła, że na podłodze jest panel na wcisk, który pracuje i podważa listwy.
Nie wiemy co teraz zrobić. Czy jest jakaś dobra metoda klejenia listew?

Zdjęcia poglądowe, ale...z drugiego domu gdzie zaczął się ten sam problem - listwy te same - MDF.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #diy #budownictwo
tomaszek00 - Mirki, mam problem i już trzecią ekipę fachowców na pokładzie. Temat wyd...

źródło: comment_1636308411TAh3MAbfpeWK8ZnMNeVnOT.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
te listwy to tragedia, jedna z metod to krecisz uchwyty do ściany na uchwyty dajesz klej i powinno trzymać


@Nethiu: @BajerOp no i tak rozmawialiśmy z "fachowcami" ale podobno pod wpływem temperatury i wilgotności może je wyrywać razem z tynkiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomaszek00: wyrwać to może im hajs z kieszeni chyba xD nie chce im się robić 100x otworu i mierzyć. Ciach fuch na klej, gwarancja do bramy i się nie znamy.
  • Odpowiedz
@tomaszek00: bo trzeba farbę drapać pod listwami, jak jest taki problem, i kleić do tynku, a nie do farby (bo tu jest problem - z przyczepnością farby do podłoża - i odpada ci listwa razem z klejem + farbą do której jest klej przyczepiony, nie trzyma się reszty ściany). Prawdopodobnie nie było gruntowane albo źle, farba jako taka się trzyma - ale jak jest odciągana przez listwę to odejdzie.
  • Odpowiedz
@tomaszek00: Jest to wszędzie, czy w jednym miejscu?
Raz widziałem taki przypadek, bo ściany dołem ciągnęły wilgoć z zewnątrz i na ścianach zewnętrznych 20cm od podłogi była duża wilgotność ścian
  • Odpowiedz
@tomaszek00: musisz taką listwe z mdf zostawić na tydzień/dwa w mieszkaniu, potrm dociąć z minimetrowym luzem po obu stronach i szparę zasiuwaksić akrylem czy silikonem.
  • Odpowiedz
@tomaszek00 przed położeniem podłogi miałeś mierzoną wilgotność? Skoro poprzednie zgniły to było za mokro, prawdopodobnie nadal jest zbyt wilgotno. Jak u mnie robili listwy to gościu z ekipy opowiadał że właśnie wraca od babeczki która tak miala. Wilgoć od podlogi (z wylewki) wychodzi bokami przy ścianie, listwy gniją i nie chcą się trzymać.
Przed pracami powinni sprawdzić wilgotność i nawet nie zaczynać jeśli była za duża. Prawdopodobnie błąd ekipy która kładła podłogę.
  • Odpowiedz