Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#vpn Chcialbym mieć zdalny dostęp do niektórych folderów na moim kompie spoza sieci domowej.
Chciałbym także je współdzielić z kimś innym. Podobno można do tego wykorzystac VPN.
Nie wiem tylko jak się dalej za to zabrać. Ktoś może to opisać od strony konfiguracyjnej?
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@olelek: Którą wersję Softetheter? Server czy klient?
W tym sofcie się wybiera, który folder ma być dostępny zdalnie? Jak się z nim połączyć pozniej z innej sieci, na drugim kompie też musi być softetheter?
I poza tym muszę wykupić jakiegoś VPNa np. NordVPN?
@trututuyten: serwer, bo udostępniasz usługę. Foldery udostępnione wybierasz w Windows, jak dla sieci LAN. Na innym kompie nic nie musisz instalować, tylko skonfigurować połączenie VPN. Nic nie musisz ku0ywqć
@olelek: Udało mi się coś skonfigurować, jednak oczywiście nie działa. Na hoście utworzyłem serwer VPN, na drugim kompie podłączylem się do hotspota z komórki, by zasymulować, że jestem w innej sieci. Zainstalowałem tam też klienta Softether client. Udało się nawet połączyć z hostem, jednak nie widzę tego kompa w sieci, mimo, że włączyłem udostępnianie i wyszukiwanie urządzeń na obydwu komputerach :(
@olelek: W końcu zaczęło mi działać. Jednak jakoś połączenia nie jest zbyt satysfakcjonująca. Połączenie wykonuje przez vpnazure.net. Ping jest bardzo wysoki (500ms), speedtest na VPNie też wychodzi słabo, 2 Mbps download. Czy da się jakoś poprawić jakość tego połączenia? #vpn