Wpis z mikrobloga

  • 26
2072 + 1 = 2073

Tytuł: Piknik na skraju drogi
Autor: Arkadij Strugacki, Borys Strugacki
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
ISBN: 9788376487212
Tłumacz: Irena Lewandowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ocena: ★★★★★★★★★

Książka, którą przeczytałem po recenzji i rekomendacji @polduan, za co bardzo dziękuję.

Książka opowiada o stalkerach i ich misjach do Strefy, które są dla nich jednym źródłem zarobku. No dobra, może nie do końca o misjach, bo książka stara się nas odsuwać od Strefa najbardziej, jak to tylko możliwe. Autor skupia się na rozterkach bohaterów, ich relacjach, na prywatnym życiu, po tym jak wychodzą ze Strefy.

Jest to książka o ludziach, to oni są tu najważniejsi, to ich życie mamy przeżywać, to z nimi mam szukać wyjść z sytuacji, to z nimi uciekamy przed napastnikami. Klimat niebezpieczeństwa i zagrożenia czuje się niemal na każdej stronie, widzimy jak dręczy to i wyniszcza naszych bohaterów. Drugi klimat to miasto/miejscowość przy Strefie, które skażone jest zdegenerowanymi ludźmi, nielegalnymi wejściami do Strefy i tym bardziej nielegalnym handlem przedmiotami z niej wyniesionymi.

Jeśli ktoś nastawia się na walki z potworami i wszechobecne anomalie, to nie jest to książka dla niego, bo jest zupełnie nie o tym.
Ja uwielbiam zwykłe historie o ludziach, a to jest świetna mieszanka klimatu postapo, skażonej strefy i obyczajówki o ludziach. Jedyny minus, jest za krótka, bardzo chciałbym zostać w tym klimacie na dłużej.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
146/150
#bookmeter #czytajzwykopem
ali3en - 2072 + 1 = 2073

Tytuł: Piknik na skraju drogi
Autor: Arkadij Strugacki, ...

źródło: comment_1636208356GonQdG0QMTP5Mdz4fLquxZ.jpg

Pobierz
  • 7
@ali3en: Czytałeś może ich Poniedziałek zaczyna się w sobotę i mógłbyś je porównać? Bo bardzo szybko ją sobie odpuściłem i teraz nie wiem czy próbować załapać się na ten Piknik. Z opisu wyglądają na bardzo różne.
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.5 / 10) (11 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-12-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-11-02 - Użytkownik polduan ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-01-31 - Użytkownik leuler ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) -
@George_Stark: Poniedziałek... Był spoko, IMHO gorsze niż Piknik... i Trudno Być Bogiem, ten ostatni tytuł chyba najlepszy z tego co napisali, ale tamta książka którą czytałeś też była w porządku. Samego początku dokładnje nie pamiętam ale tytuł wolno się rozkręcał także pewnie to co najlepsze ciebie ominęło ;)

@ali3en: ogólnie Strugackich polecam, Piknik... jest najpopularniejszy z powodu STALKERa ale na ile ich czytywałem to pisali co najmniej przyzwoicie.