Wpis z mikrobloga

Jeśli jestem na umowie o zleceniu i raz przyjde o 8 a raz np 30min później to jest to zgodne z prawem? O co pytam, Pracodawca ma problem ze jest korek itd. Wiadomo dłużej zostaje ale jestem na zleceniu i przeciez to chyba też ode mnie zależy ile np chciałbym h pracować. Nie musi to być codziennie 8?jak to jest ktoś wie? #pracbaza
  • 22
  • Odpowiedz
@userrrr: Umowa zlecenie to nie umowa o pracę - pracujesz tyle ile w umowie, ale godziny wybierasz sobie sam.
Ale w życiu to często umowy zlecenie traktowane są przez pracodawców jako zwykle umowy o pracę, gdzie obowiązują jasno określone godziny pracy.
  • Odpowiedz
@userrrr: nie może Ci dać chyba dyscyplinarki na umowie-zlecenie bo taka umowa nie jest stosunkiem pracy xD Jeśli to faktycznie taka umowa to to że przychodzisz w określonych godzinach do pracy to tylko kwestia Twojego dogadania się z nim, jak by robił dymy to go możesz #!$%@?ć do jakiegoś PIPu czy tam coś xD
  • Odpowiedz
@lucidwires: To czemu kierownik zakładu, w którym swiadczylem uslugi, a robilem na umowe zlecenie pod agencja to kierownio zakladu sie do mnie pruł, bo byłem oddac krew i nie poinformowalem go dwa dni przed
( ͡° ͜ʖ ͡°) a poinformowalem swojego zleceniodawce ze mnie nie bedzie w tym dniu w pracy i nastepnego dnia pokazalem zaswiadczenie z punktu krwiodactwa to kierownik mnie dyscyplinarka straszyl ( ͡°
  • Odpowiedz
@userrrr: Z zasady zlecenie właśnie polega na tym, że zleceniodawca nie może ci wydawać poleceń, każda strona ci o tym powie:

zleceniobiorca nie ma obowiązku wykonywania zlecenia w ściśle określonym miejscu ani czasie, nie jest też zależny od zleceniodawcy,

Czyli po prostu siedzisz na jakimś biedackim ukrytym uopie u janusza
  • Odpowiedz
@tellet: No tak, ale moja umowa to dalej zlecenie. Świadcze zlecenie, a nie stosunek pracy. Tak czy siak jemu za to grozi kara grzywny. Nie rozumiem tylko dlaczego oni zlecenie traktuja jak o prace i robią #!$%@? z logiki, jeszcze niektorzy strasza dyscyplinarka na śmieciówce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz