Wpis z mikrobloga

@4x80: @bibsz: @hasloadmin123: Montowanie widelca 28 to nie tylko problem z oponą ale też całą geometrią roweru. Widelce mające zastąpić widelec amortyzowany w MTB są dużo wyższe, inaczej cały przód idzie w dół tak jakby ktoś z widelca ciśnienie spuścił. W starym archaicznym rowerze który pewnie miał kąt w główce powyżej 71st nawet w domyślnej konfiguracji może to dać wręcz absurdalny efekt.
@drto - te widelce są przeznaczone do rowerów co miały amortyzator. Co prawda trekkingów a nie MTB wiec teoretycznie odpowiada to widelcom o skoku 70-80mm ale tragedii nie ma. Jak kto ma progresywne geo to sie mu zrobi bardziej tradycyjne :D
Co prawda trekkingów a nie MTB wiec teoretycznie odpowiada to widelcom o skoku 70-80mm ale tragedii nie ma.


@bibsz: Twój ma 445, Reba ma 506, na SAGu powiedzmy 485. To 4cm w dół. Będzie zauważalne.

Jak kto ma progresywne geo to sie mu zrobi bardziej tradycyjne :D


@bibsz: Jak ma Vbrejki to pewnie jest progresywna jak diabli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to pomierz ''rake'' i
Nie ma potrzeby, wyszukując po "28" nie znajdziesz czegoś co ma zastąpić widelec MTB tylko max wspomnianego trekkinga i to być może.


@dran2: Nieprawda.
@dran2: 506 to chyba dla 100 mam skoku. Ja mam rebe 29 z 2007 i ona domyślnie była ustawiona na 80mm. I miala na bank poniżej 500. W tamtym czasie 80mm to była norma. Jak rower 29 ma v to może być jeszcze starszy ;)