Wpis z mikrobloga

@prokopek92: do podlogówki musiał byś założyć główki na rozdzielaczu a w każdym pokoju zamontować termometr (Tado) z którego będzie pobierał temperaturę pomieszczenia .
Wydaje mi się ,że najlepiej to zrobić szkic pomieszczeń i wysłać do Tado bardzo szybko doradza
Podając jeszcze model pieca
  • Odpowiedz
@prokopek92: Imo to kasa w błoto. Ustaw sobie raz a dobrze podłogówkę + krzywe grzewcze na piecu i olej sterowanie tym wszystkim, bo to szkoda czasu i kasy. Podłogówka ma za dużą bezwładność i nie ma sensu/nie da się nią sterować w żaden sensowny sposób.

I mówię to jako użytkownik salusa. Ustawiłem to raz przy montażu, 3 lata temu, i od tego czasu nie zmieniałem nic, poza bateriami w regulatorach. Jak
  • Odpowiedz
@slusar_o2: u mnie ten sam układ - głównym zastosowaniem dla mnie by było zmniejszanie temperatur w poszczególnych pomieszczeniach - nie potrzebuję grzać sypialni w dzień albo gabinetu w nocy, z drugiej strony do tego nie potrzeba tado, wystarczą jakiekolwiek smart termostaty
  • Odpowiedz
@prokopek92: Jak odpowiednio wyregulujesz przepływ na rozdzielaczu to bez problemu będziesz miał w jednym pomieszczeniu 19st a w drugim 23 i to bez żadnych smart gówienek. To kwestia dobrania parametrów.
  • Odpowiedz
@slusar_o2: i nad tym też właśnie się zastanawiałem, ciężko to pomierzyć ale pewnie z drugiej strony pytanie czy gra jest warta świeczki - chyba zrobię tak jak mówisz, poustawiam wszystko raz i tyle, dzięki wielkie!
  • Odpowiedz
@prokopek92: ale to zwykła głowica Ci wystarczy. Jak będzie za ciepło to odetnie grzejnik.
Spoko, ostatnio jest straszna moda na smart ogrzewanie, gdzie połowa montuje te śmieszne chińskie głowice i potem nie umiem tego wyregulować. O ile jeszcze na samych grzejnikach w bloku można się pokusić o jakieś zabawy, to w domu, na takim układzie jak nasz jest bez sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prokopek92: mam w konfiguracji: komunikacja z piecem po OpenTherm, podłogowa + grzejniki. Działa wyśmienicie. Reguluje dynamicznie temperaturę w obiegu CO w zależności od zapotrzebowania, harmonogramy, wiadomo. Spięte z HA i czujnikami na oknach. Otwieram okno, od razu zamyka grzanie na określony przeze mnie czas. Jak ktoś ma sama podłogowke to również uważam że KG najlepsze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prokopek92: nie, od tado. Smart thermostat i extension kit mogą być podłączone do kotła po OT, ebus i kilku innych. Oczywiście zwykły relay bezpotencjalowy też jest wspierany.
  • Odpowiedz