Wpis z mikrobloga

@Limonene: ale dużo gadałaś sama do siebie, czy ta błędna wymowa siedziała Ci w głowie? I czy przy okazji nauki słówek miałaś okazję słuchać poprawnej wymowy czy próbowałaś rozszyfrowywać zapis fonetyczny?
@grey_m: w sumie nie wiem xD jak zaczynałam to miałam już podstawy podstaw z liceum, więc te wszystkie komą sawa itd. znałam, basicowe zasady konstrukcji budowy zdań też. Więc w sumie nie wiem, z pół roku żeby zacząć czytać gazetę? Btw jak już jesteśmy w temacie agzet to polecam kupić prenumeratę Francais Present: http://www.francais.edu.pl/ . Są teksty na różnym poziomie trudności, do odsłuchania na ich stronie, a do jednego tekstu jest
@Limonene: mój portfel mnie nienawidzi... Zapisze sobie stronę i raczej zamiast prenumeraty to się skusze na paczkę starych wydań. 20 sztuk za 150zl to uczciwa cena :D
Ja lecę od zera, więc jest to spore wyzwanie, ale poziom satysfakcji, jak coś się zaczyna kojarzyć - jest nieziemski.
@grey_m: ja się nie uczyłem całkowicie samodzielnie, ale najwięcej zawdzięczam programom komputerowym. Od samego zera na samym początku może być trudno ale jak złapiesz podstawy gramatyki i podstawy wymowy to będzie z górki.