Wpis z mikrobloga

1. Posprzątaj mieszkanie. Pochowaj rzeczy, które niepotrzebnie leżą na wierchu. Spróbuj sprzedać lub oddać to, czego nie używasz - uważaj, komu przekazujesz, niech to ma sens. Pościel łóżko, zetrzyj kurze, poodkurzaj i pościeraj podłogi, posprzątaj kuchnię i łazienkę. Czysty dom pozwoli Ci cieszyć się i miło spędzać dłuższe, jesienne wieczory. W nagrodę zrób grzane wino, zapal świeczki, włącz relaksującą muzykę, połóż się na kanapie - spędź miło czas w czystym mieszkaniu.
2. Wymyśl straszną historię do opowiadania w halloweenowy wieczór.
3. Przygotuj jesienne potrawy z dyni, jabłek, czekolady i orzechów - mogą być to różne potrawy lub jedna skomponowana w odpowiedni sposób - ważne, aby użyć tych czterech składników. Pamiętaj, aby sprawdzić czy są na pewno dobre i aby podać w relacji przepisy, z których korzystałeś, aby inni mogli też ich wypróbować. Możesz zaprosić znajomych na wieczór degustacyjny!

Sprzątanie posprzątanego mieszkania, to nie wyzwanie, a muza przez dwa tygodnie nie nadeszła, więc zostało gotowanie.

Wybór padł na dyniowe muffiny z jabłkiem i orzechami wg. przepisu oraz gorącą czekoladę.

Muffiny przygotowane standardowo, ale pieczone piętrowo za pomocą kratki z mikrofali. Wyszło akurat na 2 blachy po 12 sztuk.
Ocena: niezłe, ale następnym razem dałbym mniej cukru, a nieco więcej mleka.

Czekolada... cóż, standardowy przepis mówi, by użyć mleka, śmietanki i gorzkiej czekolady. Jako, że większości nie miałem pod ręką, to była improwizowana: 650ml mleka i 100g klasycznej milki. Pokruszoną czekoladę włożyłem na 1,5 min do mikrofali by się stopiła i wymieszałem z mlekiem na ogniu. Standardowo do kubeczka i ozdobić bitą śmietaną
Ocena: zdecydowanie za słodkie. Następnym razem będę celować w 1l - 100g lub spróbuję użyć gorzkiej czekolady

#mirkowyzwanie
źródło: comment_16360471149gm5nVf7ydBzVlulNAF8sC.jpg