Wpis z mikrobloga

Uwaga! Wrzucam ultra rzadkie zdjęcie zakupów skutecznie zrealizowanych z użyciem legendarnego kodu BlackFrajer obniżającego koszt zamówienia w #glovo o 125 zł.

Przy okazji trochę spóźnione ["AMA"] z pacjentem(klientem) zero afery glovowej tzn. osobą, której jako jednej z pierwszych (i nielicznych?) zrealizowano zamówienie z wykorzystaniem tego kodu - czyli ze mną.
I od razu #dieta do oceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chwalę się? Nie. Żalę się? Nie. Po prostu informuję. Bardzo wiele osób pytało mnie o to (oznaczyło czy na PW). Tworzę tego posta, żeby nie pisać do każdego z osobna i zbiorczo odpowiedzieć wszystkim w jednym miejscu. Foto wrzucam w ramach dowodu, że dotarło i żeby nie być gołosłownym. Wiem jednocześnie że teraz nie wzbudzi to już takiego zainteresowania, sporo osób oczekiwało tego wcześniej, przed południem, bo do teraz już wiele się wyjaśniło. Ale nie było czasu wcześniej, żeby naskrobać dłuższego posta.

FAQ:
@ruarian

daj xnac czy oplacone xd

Opłacone. Częściowo przeze mnie, w większości przez glovo.

@fajfik

poka co zamowiles

Masz większość na foto. Takie normalne fit zakupy (imo). Większość z tych rzeczy była na liście zakupów do zrobienia w tym tyg (<-- tu pewien plottwist nastąpił, później do tego wrócę). Głównie ryż kurczak warzywa ryba czipsy kolka - podstawy diety (raz jeszcze - imo).

@NightlyWhite

najważniejsze czy musiałeś zapłacić, czy po rozmowie i tak wzięli to na siebie?

Wzięli większość na siebie. Za zakupy o wartości ponad 100 zeta zapłaciłem 24 zł. Czemu akurat tyle? Na to akurat nie jestem w stanie odpowiedzieć inaczej niż "bo to glovo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam pewną teorię ale jeszcze nie sprawdzoną.

@Kamilos01

Wołaj jak przebiegł odbiór i czy chciał kasę :D

Odbiór przebiegł na początku sprawnie, tzn. przekazał mi szybko torby i sobie poszedł, ale po czasie (kilka min?) jednak wrócił (raz jeszcze - Glovo) i wtedy już chciał kasę xd Wiadomo, mógłbym przyjanuszować i nie otwierać, bo spodziewałem się, że to on, ale nie o to chodzi.
Znam prawdopodobną przyczynę dlaczego tak to wyglądało. Widziałem ludzie już to wyjaśniali. Jako że glovo zastosowało nieco rzymiański (żeby nie powiedzieć żydoski) trick podmiany płatności podczas/w trakcie dostarczania zamówienia, to kurier początkowo widział zamówienie jako opłacone i poprawnie zrealizowane. A pewnie po czasie/jak odświeżył pokazało mu się, że zamówienie jest jednak do opłaty i to gotówką (glovo - v3).

@NapromieniowanaSkarpetka

@Filip69: Daj znać co tam powiedziałeś żeby tego nie płacić

Kurier zagadał do supportu na czacie w swoim telefonie (jeszcze odpowiadali, bo jak mówię byłem dzisiaj klientem zero albo jednym z pierwszych). Po kilku wymienioinych wiadomościach powiedział że on to nie rozumie do końca co oni mu tam piszą, bo on to nie z Polski (xd cyrk glovo - v4), po czym zadzownil do nich (albo oni do niego?). Też się nie dogadali (xd), więc przekazał mi telefon. Powiedziałem, że gotówką nie zapłacę, bo raz że wybrałem przecież płatność kartą, a dwa nawet jakbym chciał to nie mam tyle gotówki przy sobie (zgodnie z prawdą zresztą), bo prawie z gotówki nie korzystam.
To mówi że zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane i będzie musiało być wyrzucone. To mowie - z szacunku(do jedzenia, które i tak miałem kupić, z kodem czy bez; nie do glovo ofc) - że niech tą kartą ogarnie płatność jak mają to jedzenie wyrzucić/zepsuć - sporo mięsa/mrożonek - rzeczywiście poza lodówką szybko byłoby do wyrzucenia, nawet jakby kurier miał to dla siebie zawinąć, to surowego mięsa przecież nie zje (chyba). Powiedziała żeby poczekać chwilkę zaraz wraca. I po minucie przekazała kurierowi, że zamówienie jest jednak/już opłacone i zrealizowane i można się rozejść.
Tl;dr: Burdel na kołach.

@spidero

no to nadziales kuriera na mine

No raczej nie. JW, po rozmowie z glovo kurierowi zmieniło to zamówienie na zrealizowane czy co tam mają. Gdybym drzwi nie otworzył to być może. Ale i tak widziiałbym tu główną winę w podejściu glovo a nie swoją

@1aisomasaisoz @kidzior @tak_pozwalem_cie

optopedau

To obelga? ( ͡º ͜ʖ͡º) Z opóźnieniem, bo z opóźnieniem, ale myślę dostarczyzłem. Tak wyszło, że nie było opcji szybciej ¯\_(ツ)_/¯ Wiem, że wtedy taka relacja byłaby dużo bardziej cenna i emocjonująca. Części osób odpowiadałem też na bieżąco.

Jak macie jeszcze jakieś pytania dot. dzisiejszej sytuacji - piszcie. Tempa odpowiedzi nie deklaruję, powiedzmy, że odpowiem "w swoim czasie".

#glovo #aferaglovowa
Filip69 - Uwaga! Wrzucam ultra rzadkie zdjęcie zakupów skutecznie zrealizowanych z uż...

źródło: comment_16360374010XV7CuP811EXbG29102o2d.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz