Wpis z mikrobloga

Oryginalny banknot oczywiście bardzo mi się podoba. To najpiękniejszy z banknotów, w końcu z wszystkich banknotów jest też najbardziej polski, a wiadomo przecież, że wszystko co najbardziej polskie jest też najpiękniejsze. Nie mogłem jednak przejść obojętnie obok zmarnowanego potencjału i niedocenienia pełni dorobku 100 lat planowania naszej ojczyzny.

Dlaczego w oryginale na żadnym zdjęciu samochód nie wjeżdża z fontannę? Dlaczego tam nie ma żadnej budki z bardzo ważną instalacją? Dlaczego nie widać ławki niepodległości, najlepiej takiej jeszcze nie odpakowanej, na palecie? Gdzie pomnik Smoleński? Dlaczego dłonie ułożone są w geście Solidarności? Przecież jedna powinna być wyciągnięta po kasę, a druga nakazywać darczyńcowi się #!$%@?ć. Suweren sam domyśli się przecież, że chodzi o Unię. Wreszcie dlaczego hasło "Warto być Polakiem" nie jest napisane Comic Sans? Co prawda nie wymyślił jej Polak, ale za to wszyscy projektanci darzą ją uczuciem jakim my wszyscy darzymy na co dzień wszystkich innych.

Poprawiłem, choć wciąż nie jest to wersja idealna. Brakuje galerii handlowej z przerośniętym parkingiem, konarów po ściętych drzewach, rzędu aut na chodniku, żółtej barierki, patriotycznej barierki, dzikiego wysypiska, kosza wolności, pamiątkowego tweetu ministerstwa zdrowia z liczbą zakażonych, eksplodującego Tupolewa i oczywiście Tuska dobijającego ofiary zamachu w lesie. Für Deutschland, przyjaciele.

https://www.facebook.com/karol.spieglanin/posts/6641426419208720

#heheszki #polityka #nbp #bekazpisu #100latplanowaniawpolsce
n3wmod3l - Oryginalny banknot oczywiście bardzo mi się podoba. To najpiękniejszy z ba...

źródło: comment_163602975677G3F60s0COvP9Q6e4xYx1.jpg

Pobierz