Wpis z mikrobloga

Uwaga, mam informacje która może zszokować konserwy, naziści to byli nacjonaliści, stalinowscy komuniści to też byli nacjonaliści, ukraińskie czy polskie leśne bandy podpalające wsie to też byli nacjonaliści. Miłego marszu nacjonalistów w Warszawie, nie tylko Hitlerowcy to wasi przyjaciele, równie dobrze byście się zaprzyjaźnili z Czerwonymi
#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji
  • 11
@xiv7: W sumie to zawsze się zastanawiałem co się musi dziać w głowie takiego stereotypowego wypokowego prawaczka, który z jakiegoś randomowego powodu zaczyna się mocno interesować epoką stalinizmu - i orientuje, że ZSRR w tamtych czasach było skrajnie nacjonalistycznym wynalazkiem, uznającym wyższość narodu rosyjskiego i prowadząc politykę represji, w stosunku do nieprawomyślnych artystów, mniejszości etnicznych czy wręcz całych narodów.

Uderza mnie to zwłaszcza w momentach, gdy mam okazję czytać jak to
Nacjonalizm ma tyle wspólnego z prawicą


@FailureMaster Odsyłam do definicji terminu prawica w pierwszej lepszej encyklopedii, czyli takiej książki, z której należy czerpać elementarną wiedzę. I uprzedzając twoją reakcję, to nie - encyklopedie nie są lewackie.
@PomidorovaLova: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm : "Powstanie nacjonalizmu wiąże się z rewolucją francuską, a konkretnie z radykalną działalnością lewicowych jakobinów. Nacjonalizm w ich wydaniu stanowił pierwszą chronologicznie formę tej postawy społeczno-politycznej. W związku ze swym radykalizmem nacjonalizm ten przybierał kształt szowinizmu. Był egalitarny, a wyrosłe w konfrontacji z nim nacjonalizmy: niemiecki i hiszpański, były również (jak francuski) rewolucyjne." - nacjonalizm ma korzenie mocno lewicowe. Co jeszcze chciałbyś wiedzieć, wykopku?
@sawa12721: Ale to ty