Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć w jaki sposób można walczyć ze spamem telefonicznym? Mam tutaj na myśli różnego rodzaju oferty (od telekomunkacyjnych, przez fotowoltaikę aż do usług komorniczych włącznie).
Mocno pilnuję się jeśli chodzi o rejestację na portalach czy też stronach zakupowych, żeby zostawiać tam kontakt telefoniczny tylko wtedy kiedy jest to konieczne, ale z racji prowadzonej działaności gospodarczej mój numer telefonu jest publicznie dostępny w CEiDG i tutaj powstaje pytanie. Czy byty w postaci baz firm mogą w pełni legalnie wyciągać takie dane z CEiDG, a później je przetwarzać i nimi handlować?
Przykład z dzisiaj - dostaję telefon, po drugiej stronie firma X świadcząca usługi związane z fotowoltaiką. Po zapytaniu o to dlaczego do mnie dzwonią, skoro nigdy nie prosiłem o taki kontakt dostaję informację, że dane klientów pochodzą z baz BISNODE Polska, a firma X z nimi współpracuje.
Ktoś ma doświadczenia z walką z takimi firmami?

#rodo #prawo

Dodaję @Watchdog_Polska, może macie doświadczenia w tej kwestii.
  • 4
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nusretin: z perspektywy nooba powiem tyle, że po godzinnym googlowaniu zainstalowałem sobie bodajże Hiya (mam Samsunga) i odnoszę wrażenie że trochę odpuścili - może te boty widzą ilość odrzuconych połączeń i nie dzwonią jak przekroczysz jakiś poziom

Ale też chętnie się dowiem, może ktoś zna lepsze (szczególnie prawne) sposoby
  • Odpowiedz
@Nusretin: jeśli użytkownik Androida to aplikacja "Odebrać telefon?" - duża i stale aktualizowana baza natrętów. Można tak skonfigurować, że w ogóle nie widać niechcianych połączeń.
  • Odpowiedz