Wpis z mikrobloga

@Xing77: właśnie tak działa reklama, widzisz odpowiedzi sugerujące chęć wyjścia z UE, więc bardzo chcesz im się przeciwstawić i zagłosować na "Nie", a przy okazji masz pomyśleć:
Hmm, mogę kliknąć "nie" i dostać za to bon o wartości 1500zł!
A co gdybym ci powedział, że udział w UE nie przekłada się tak samo na wszystkich? Nowe drogi i ładne chodniczki nie oznaczają dobrobytu. To co masz w portfelu, dobry rynek pracy, nieruchomości, to powoduje dobrobyt. Zwróć uwagę na małe miasta i wsie, czyli ponad 50% populacji i zastanów się trzeźwo i obiektywnie, czemu coraz więcej osób chce opuszczenia UE.

Ja nie jestem za opuszczeniem UE, ale zaczynam rozumieć czemu coraz więcej
@perowskit:

A co gdybym ci powedział, że udział w UE nie przekłada się tak samo na wszystkich? Nowe drogi i ładne chodniczki nie oznaczają dobrobytu. To co masz w portfelu, dobry rynek pracy, nieruchomości, to powoduje dobrobyt.


Nic. Stwierdzenie faktu.

Zwróć uwagę na małe miasta i wsie, czyli ponad 50% populacji i zastanów się trzeźwo i obiektywnie, czemu coraz więcej osób chce opuszczenia UE.


No właśnie patrzę i się do tej
młodzi uciekają ze wsi do dużych miast bo w dużych miastach po prostu żyje się lepiej niż na prowincji, na ch** chcesz pakować hajs w zdechlaki?


To jest skutek a nie przyczyna! Ludzie poza dużymi aglomeracjami niczym tutaj nie zawinili tylko zostali pozostawieni z niczym. Ucieczka kapitału powoduje ucieczkę ludności i vice versa, ale można było do tego nie dopuścić, można by chociaż częściowo jeszcze to odwrócić.