Wpis z mikrobloga

Jolanta Budzowska, pełnomocniczka rodziny ciężarnej trzydziestolatki, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, mówiła w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, że śmierć pacjentki "była przede wszystkim wynikiem niewłaściwego postępowania leczniczego w szpitalu".


Mam nadzieję że pani prawnik przy następnej sprawie też będzie łamiąc prawo ryzykowała długoletnim pobytem w więzieniu chcąc obronić swojego klienta.

#bekazpisu #polityka #aborcja
  • 4
@promile: A co to za różnica? Przecież prawo to tu jedyny winowajca, bo przez prawo można całkowicie zniszczyć sobie życie próbując pomóc drugiej osobie. To nigdy nie powinno być zarzutem.
@Greg36: uwierz mi, że o tej sprawie będzie jeszcze głośno. Linia obrony lekarzy też będzie szła pod kątem tego, że działali zgodnie z obowiązującymi zapisami prawnymi. A ktoś winny będzie musiał być. Prokuratura nie dopuści do tego, żeby w stan oskarżenia za tę śmierć postawić Państwo (polityków, rząd itp.). Obrona lekarzy tez nie da za wygraną. I wiem, że obrona rodziny też nie spocznie.
@promile: No o to chodzi, obrona rodziny nie wskaże ustawy (której od wyroku TK nadal nie zmieniono XDD) czy samego wyroku TK bo wtedy uznają to za działanie zgodne z prawem i koniec. Dlatego mnie #!$%@?ła rano ta prawnik, muszą #!$%@?ć w lekarzy żeby coś ugrać.