Wpis z mikrobloga

Pytania, pytania... Zbieram się do kupna NASa, żeby móc zarchiwizować projekty (chmura odpada, mam tego z kilkaset gigabajtów i nie jest to aż tak ważne, żeby płacić za to co miesiąc) - pytanie co kupić? Synology, qnap, WD? Kiedyś w pracy miałem styczność z Synology DS220j ale tylko go ustawiłem i to wszystko, na tym kończy się moja znajomość w temacie.

#pytanie #nas #backup #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thanos: Coś Ci się pomieszało :D

1) Ile masz danych? Ja mam dyski 4TB, ale odliczyć miejsce na snapshoty, odliczyć duplikaty plików, odliczyć rzeczy które nie wymagają backupów i mieszczę się w 300-400GB :D

2) 299zł 1TB na onedrive kosztuje (office365). 429zł office family, czyli możesz 6 kont podpiąć, każde po 1TB.
Czyli ponad 3 lata 6*1TB za mniej niż ten synology plus JEDEN dysk (tak
  • Odpowiedz
@annotate: no wiem, że jeden dysk to jest nic. Dlatego będą dwa. Mylisz zastosowanie takie jak Ty sobie wymyśliłeś z tym co ja od tego oczekuję. Chcę po prostu zarchiwizować bazę projektową, żeby zwolnić miejsce na dysku i tylo. Dodatkowo może mieć kopię lokalną zdjęć które mam w chmurze, to nie będzie jakieś mega pro zastosowanie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thanos: ale mnie nic nie boli :) próbuję Ci wytłumaczyć jak bardzo zdziwisz się prawdziwymi kosztami i tym co taki nas daje a co tylko obiecuje :)

Poza tym piszesz archiwizacja.. do tegp wrzuca sie dysk do szuflady...
  • Odpowiedz