Wpis z mikrobloga

1. Zabierz swoją drugą połówkę, albo nawet całą rodzinę na niespodziewaną jesienną wyprawę do miejsca, które historycznie kojarzy się z jesienią (np. z powstaniem listopadowym)
2. Wykonaj samodzielnie jakiś nowy, jesienny przepis, np. zupa dyniowa, rozgrzewające leczo, kawę korzenną, ciasto ze śliwkami.
3. Wykonaj lampion z dyni.

Na swoje #mirkowyzwanie wybrałem zadanie nr 1.
W piątek zarezerwowałem pokój w hotelu (żeby spełnić warunek niespodziewania) i postanowiłem zabrać całą rodzinę na Zamojszczyznę. W sobotni poranek wyruszyliśmy spod Łodzi do Zamościa. Wybrałem ten kierunek, ponieważ Twierdza Zamość była ostatnim punktem oporu, który uległ Rosjanom w powstaniu listopadowym, a ponadto naczytałem się wiele o urokach roztocza w czasie jesieni. Z uwagi na dość długi czas podróży na zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem wybraliśmy się w niedzielę rano. Zobaczyliśmy mury obronne, kazamaty, bastion i nadszaniec. Przeszliśmy bramą Lubelską i zwiedziliśmy starówkę, na której odwiedziliśmy dwie restauracje sterujące dania regionalne, żydowskie i ormiańskie.
W wycieczce po okolicy Zamościa pojechaliśmy do Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, spacerowaliśmy nad stawami Echo oraz zawitaliśmy na chwilę do Krasnobrodu. Z uwagi na niezbyt zaawansowany wiek połowy uczestników tej wycieczki oraz mocne ograniczenie czasowe odpuściliśmy sobie poważniejsze zwiedzanie tych miejsc z nadzieją na powtórkę za kilka lat.
Do domu wracaliśmy w poniedziałek okrężną drogą przez Kielce, Zawiercie i Częstochowę, gdzie odwiedziliśmy rodzinę.

Załączam mały filmik z wyjazdu, który dosłownie przed chwilą wrzuciłem na YouTube :)
whitewolfik - 1. Zabierz swoją drugą połówkę, albo nawet całą rodzinę na niespodziewa...
  • 3
  • Odpowiedz
@whitewolfik: bomba! W ogole akurat zwiedzalem Zamosc w 2019. i zaczalem spacer dokladnie od tej strony co Wy, tylko akurat podjechalem z Lublina minibusem. Hehe pewnie ani Wy ani ja nie zaczelismy zwiedzania od tej strony, taki chyba klasyk na wejscie do miasta. Pamietam, jak sie wahalem, czy bastion od razu czy na koniec, jednak na poczatku go zaliczylem :) Filmik jakby odswiezyl me miłe wspomnienia!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Franz_Maurer_2019: bardzo się cieszę, że filmik się podoba. Nasza wycieczka była mocno dostosowana do możliwości dzieci a ta brama była blisko dużego parkingu, także samo wyszło. Z pewnością jeszcze tam wrócimy, bo jeden dzień to zdecydowanie zbyt mało czasu, żeby zobaczyć wszystko:)
  • Odpowiedz