Wpis z mikrobloga

Proszę Państwa, Mark (na prywatnym wystąpieniu skierowanym do inwestorów z okazji #halloween) oznajmił iż w #metaverse dzięki sztucznej inteligencji na podstawie postów, wyszukiwań, polubień, komentarzy, przynależności do grup i wszelkiej innej aktywności, którą fejsbuk gromadzi na nasz temat, będzie można wykreować avatara dla nieżyjących już osób.

"Taka możliwość pojawi się przy wszystkich kontach ze statusem "in memoriam" i będzie przypominała zasady crowdfundingu, tzn. osoby z rodziny, znajomi, przyjaciele, współpracownicy, będą mogli dorzucić swoją "cegiełkę" aby "wskrzesić" zmarłego w #metaverse. Cennik takiej usługi w chwili obecnej nie zostanie jeszcze podany do publicznej wiadomości."


"Tak to mniej więcej wyglądało" - relacjonowała Pani Sandra, (Polka od wielu lat mieszkająca w USA i robiąca tam interesy) która była na tym spotkaniu.

Nieoficjalnie natomiast mówi się, że cennik będzie indywidualny dla każdego profilu w zależności od jego zasięgów, polubień, czy jakości aktywności na fb itp. Znaczy to, że zapewne "wskrzeszenie" zmarłych celebrytów i influencerów będzie duuużo duużo droższe niż przeciętnych użytkowników.

Użytkownicy facebooka, którzy tęsknią za swoimi bliskimi są zachwyceni pomysłem i nie owijają w bawełnę, podobno po zakończeniu wystąpienia Marka jedna z osób na sali miała wstać i krzyczeć "Będzie grzane, jak tylko kasa wpadnie."

"My mamy jakąś tam tolerkę" - relacjonuje dalej Pani Sandra, jako inwestorzy codziennie spotykamy się z projektami biznesów na granicy moralności i zdrowego smaku, ale to chyba przekroczyło granice mojej tolerancji. Ja w to nie zainwestuję. Moja koleżanka, która była ze mną na tym spotkaniu dostała ataku paniki, prawie zemdlała, uspokoiła się dopiero gdy powiedziałam, że znam podstawy reanimacji.

Reasumując: Wkrótce widzimy się z Krisem i Sandrą. Niech im ziemia lekka będzie bo #metaverse to dopiero będzie piekło.

#metaverse #hyperreal #humorinformatykow #facebook #ciekawostki #technologia #sztucznainteligencja
binarny_pasek - Proszę Państwa, Mark (na prywatnym wystąpieniu skierowanym do inwesto...

źródło: comment_16358577638VODoiAslKpeElgu1qfLcb.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@binarny_pasek: tak na prawdę to google, youtube i facebook zbierają informacje po to żeby stworzyć sztuczny świat dla jednostki ludzkiej, będą wtedy klonować ludzi w takich wielkich kapsułkach podłączać ich do tych danych i generować jakiegoś rodzaju moc obliczeniową którą wykorzystają do kopania bitkojna czy czegoś podobnego co będzie w obecnym czasie dało się wykopać. Pandemia to początek tej epoki XD
  • Odpowiedz