Wpis z mikrobloga

Cześć. Nie wiedziałem, że meldunek dla obcokrajowca jest obowiązkowy. Jutro będę meldował moją żonę (nie jest z UE). Czy mogą nam wlepić grzywnę (po terminie 3 miesiące :/)?
Znalazłem coś takiego:
Art. 59. [Kara grzywny dla cudzoziemca]
1.
Cudzoziemiec niebędący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej, który nie dopełnia ciążącego na nim obowiązku meldunkowego, podlega karze grzywny.
2.
Przepisu ust. 1 nie stosuje się do cudzoziemca będącego członkiem rodziny obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatela państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatela Konfederacji Szwajcarskiej.

Czy wychodzi na to, że moja żona nie dostanie grzywny bo jest członkiem rodziny obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej (czyli moim mężem, a jestem Polakiem czyli obywatelem państwa członkowskiego UE)?

#prawo
#meldunek
#pomocprawna
#pytaniedoeksperta
  • 3