Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo
Zastanawiam się nad zakupem na przyszły sezon wędki z przeznaczeniem na okonie, w tym roku głównie nastawienie na szczupaki po długiej przerwie w wędkowaniu, więc nie jestem całkiem na bieżąco co jest dobre a co nie... Myślałem o cw 5-25g, co myślicie o kijach typu:
* Dragon X-Treme STREAM S-792M XF 2.35m 5-25g
* Ryobi APPLAUSE spinn 2.3m 5-25g
* GUNKI POWER GAME S 2,4m 5-25g
* Jaxon Green Point XTT Spin 2,4m 5-25g
Kołowrotek do tego planuje Daiwe Regal LT 2500 (jak już wróci z gwarancji po przeciążeniach) z plecionką 0,08 lub 0,1.
Obecnie łowię Daiwą Prorex X 2,4m 40-80g i długość mi idealnie pasuje przy łowieniu z łodzi, ale też z brzegu, więc przy podobnej długości kija chciałbym zostać.
Jeśli błądzę chętnie przeczytam dlaczego :D
  • 13
@Chochlik89 jeśli typowo pod okonie to bierz coś do 10 gram, będzie najuniwersalniej. A jak będziesz chciał zejść niżej to se wymienisz. 25 gram to wędki raczej już na okonia w Szwecji lub superciężko u nas
@anotherguy: @Scutacarus: Ok, idąc tym tropem jakie przynęty? mam kilkugramowe obrotówki, trochę małych gum typu małe cannibale z główkami 5g, do tej pory mi się to sprawdzało z powodzeniem nawet na tym kneblu szczupakowym. Mieszkam w DE więc tu zazwyczaj łowię, na jeziorze na którym często bywam na szczupaki z łódki latem z powalonych drzew za zwykłą obrotówką potrafiło po kilka kilka kilkanaście okoni 10-20 cm startować, a większe wiem
@Chochlik89 jakie przynęty? Ja np lubię obrotowki 0-2. Po prostu lubię. Najlepiej za to mi działają tanty z supercontinental XD na okonie to raczej chcę wydłużyć trwanie opadu, niż żeby przynęta waliła w dno jak kamień. Nie stosuje tak ciężkich przynęt przy okoniu jak Ty, ale jeśli lubisz tak łowić i to działa... Ja myślę, że jak spróbujesz łowić lekko to już nie przestaniesz
@anotherguy: Okoniom szybszy opad nie wadzi i tak twierdzą nawet w Wiadomościach Wędkarskich :P
Ostatnio na Odrze wziął dopiero, jak do 3" swing impacta 10g czeburaszkę doczepiłem. Jasne, nurt był spory, ale ogólnie, to wąziutka przynęta z takim obciążeniem waliła jak głupia.
@Chochlik89: mam ryobi applause w tej gramaturze tylko 2,7m, fajne wędzisko jak za te pieniążki jednak tutaj okonie traktuje raczej jako przyłów. Ogólnie ma służyć jako wędka na Odre (bolenie, sandacze), wobki 8g dosyć fajnie latają. W ten weekend była testowana na jeziorach i powiem, że szczupaczki fajnie na niej pracowały, wiadomo że nie idzie w duża parabolę, ale małe sztuki nie chciały z niej spadać, więc jest ok. Na okonie
@Kaczuszkaa padło na dragona x-treme 2,35 3-18 g. W przyszłym tygodniu mam nadzieję przetestować :D Widziałem w katalogu dragona ze ten twój kij jest o akcji fast/x-fast (nie chce źle napisać), jak to się ma u ciebie ze spadami? Moc wędki wybacza szybką akcję w przypadku mniejszych okonków?