Wpis z mikrobloga

To nie rząd jest winny wzrostowi cen mieszkań, a kupujący i spekulanci! No bo to przecież nie rząd drukuje złotówki bez pokrycia, wprowadza idiotyczne podatki i rozdaje nierobom zasiłki w zamian za głosy, a robią to przecież kupujący i spekulanci.

Jakby ktoś twierdził, że Kaczystan to nie PRL, bo nie ma kartek... to rząd spieszy z naprawieniem tego błędu. Rząd rozważa wprowadzenie kartek na mieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

Następnie rząd zauważy, że #bitcoin jest drogi i jest kupowane i trzymane przez spekulantów i wprowadzi limity na zakup ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.money.pl/gospodarka/mieszkania-drogie-przez-spekulantow-resort-rozwaza-wprowadzenie-limitow-6699390329727808a.html

Xtreme2007 - To nie rząd jest winny wzrostowi cen mieszkań, a kupujący i spekulanci! ...

źródło: comment_16357775909Sa6dLAZbQuar9XFXSvBgH.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: za to najbardziej odpowiada niezrównoważony rozwój państwa, gdzie poza dużymi ośrodkami... nic nie ma. Ani progresji płacowej, ani perspektyw, brak kultury i rozrywki, rynek pracy rodem z lat 90. Dlatego ludzie walą do dużych miast drzwiami i oknami. Dużo ryzykują bo walczą o swoją przyszłość, i swoich dzieci być może. A że jest to samonakręcająca się spirala to inna bajka.

To państwo, które się rozwijało w taki a nie inny
  • Odpowiedz
@perowskit: dokładnie. dopóki nie będzie możliwości spoko pracy w małych miejscowościach to nie ma o czym pisać. Czasem słuchałam takich horror historii od znajomych z małych miejscowości o warunkach ich pracy, że byłam w szoku, że ludzie tak żyją i pozwalają, żeby ktoś nimi tak pomiatał.
  • Odpowiedz
@little_muffin Sam jestem z małej miejscowości w Łódzkiem. No ja to znam z autopsji dlatego pracę stosunkowo często zmieniałem, teraz mam własną DG. Doskonale rozumiem czemu ludzie stąd uciekają. Z jednej strony jest hejt na mieszkających ze starymi (co w powiatowej jest zupełną normą, tak samo jak domy wielopokoleniowe), z drugiej strony wyśmiewanie ludzi, którzy biorą spore kredyty na stosunkowo małe mieszkania. A tak się składa, że obie grupy mają przewalone... przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@little_muffin: praca praca ale większość ludzi dostaje #!$%@? jak nie mają gdzie wyjąć swą razy w tygodniu. A dwa, że ceny mieszkań w małych miejscowościach wcale nie są dużo niższe.
  • Odpowiedz