Wpis z mikrobloga

#elektryka
Popełniłem błąd, a jestem całkowitym amatorem i nie wiem jak się za to zabrać. Kupiłem na allegro statyw wraz z dwoma reflektorami led i przewodem. Problem jest taki, że oba reflektory i przewód są osobno, a w zestawie brak złączek...
Czy dobra duszyczka wytłumaczy mi, w jaki sposób połączyć dwa reflektory + przewód ze sobą?
Z każdego reflektora i przewodu wychodzą 3 kabelki o takich samych kolorach tj. brązowy, niebieski i żółty.

PS. Wiem, że są złączki wago etc., ale co dokładnie kupić i co ze sobą połączyć, aby to miało ręce i nogi.
  • 10
@R__R: no to tak, jak wyżej Ci cumpel napisał. Musisz połączyć wszystkie trzy brązowe (po jednym od reflektorka, trzeci z przewodu) razem. Do tego wszystkie trzy niebieskie razem, a trzecie połączenie to wszystkie trzy żółto-zielone razem. Czyli potrzebujesz trzech złączek, każda na trzy przewody:
- jedną złączką łączysz trzy niebieskie;
- drugą złączką trzy brązowe;
- trzecią złączką trzy żółto-zielone.
@R__R Już mnie wyżej uprzedził :D połącz takimi samymi kolorami złączką. Co do tych halogenów ze zdjęcia to są takie przeciętne, padły dwa z 6 zamontowamych w przeciągu roku.
@wonsz_smieszek: super, bardzo dziękuje :) Teraz już jest wszystko jasne i zrozumiałe, a przede wszystkim to logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ot, ja początkowo pomyślałem, że jedna potrójna kupię i w jeden otwór włożę trzy brązowe, w drugi otwór trzy niebieskie etc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krzysiu97: Wiem, że są przeciętne, ale..., chcę dokończyć położenie gładzi w kuchni i w przedpokoju, i
źródło: comment_1635786299hlcd1ESxuns9CwqtDecG6a.jpg