Wpis z mikrobloga

Z ciekawości bo marny ze mnie gracz. Ale skoro CP jest taki be i w ogóle to dlaczego na Steam zarówno wszystkie jak i najnowsze opinie to „Mostly possitive”? Gdyby była kaplica to przecież nie było by takich ocen. Skąd zatem to się bierze? Czy aby nie jest jak zwykle ze na 100 zadowolonych trafi się 1 niezbyt i to on będzie krzyczał w internecie jak to zle bo pozostała 99 jest zajęta graniem? :-) Osobiscie sam ocenie jak wyjdzie update na nowe geny.
#cdprojektred #cyberpunk2077 #gry
  • 14
  • Odpowiedz
Ale skoro CP jest taki be


@glupiazielonka: Bo hajp na tę grę był tak potężny, a premiera okazała się być taką straszną klapą, że w oświeconych kręgach gejmerskich hejtowanie Cymbergaja stało się ultra-modne.

Kupiłem długo po premierze, bugów specjalnie nie doświadczyłem, bawiłem się zajebiście, przechodząc grę od deski do deski w jednym, dwutygodniowym ciągu, wiem też że gdy tylko pojawią się duże dodatki fabularne to wracam do tego świata bez
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: Na pewno tak jest jak mówisz i to zupełny przypadek, że 90% graczy odeszło od tej gry zaraz po premierze i mówię tutaj tylko o graczach PC bo na konsolach pewnie wyglądało to jeszcze gorzej - niech im ziemia lekką będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: Cyberpunk 2077 to gra o marketingu na przeogromną skalę, więc bardzo wielu ludzi z całego świata o niej słyszało. Twórcy bardzo dużo nakłamali, zwyczajnie opowiadali bajki o niestworoznych rzeczach i obiecywali przełomową grę. Po premierze okazało się, żę nie jest przełomowa, a bardzo wiele elementów jest słabo zrobionych, inne z kolei są zrobione co najwyżej poprawnie. W związku z tym wielu klientów zaczęło rozliczać twórców z ich obietnic i wielu
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: bo to świetna gra, która ma wiele wad. Jak ktoś na nie przymknie oko to będzie się dobrze bawił, jak komuś przeszkadza, że policja (która poza questami nie pełni w grze żadnej roli) nie reaguje realistycznie to będzie się na wiele rzeczy #!$%@?ł.

Wiele też zależy od platformy. Granie na słabym PC czy konsolach starej generacji to nieporozumienie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@glupiazielonka: "w większości pozytywne" mają też takie crapy jak assassins creed unity (na steam - ten nawet ma ostatnio "bardzo pozytywne" co o czymś świadczy jeśli najgorzej oceniana odsłona AC jest nadal lepiej oceniana niż cyberpunk.), watch dogsy, bfv czy inne typowo hejtowane ubigry albo nawet coroczne odsłony fify. Większość dobrych gier na steamie ma oceny Bardzo pozytywne albo przytłaczająco pozytywne. Oceny "w większości pozytywne" to typowy średniak.
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: Ponieważ dzisiejsze dzieci kupują zmielone gierki z budą pod nową nazwą i logiem i się cieszą, bo nowe. Nie interesuje ich skomplikowana fabuła, mechanika, zadania poboczne. Jest wydmuszka - jest ok. Patrz nowe CODY/BFY/FIFY/ASSASINY/FAR CRY/itp.
  • Odpowiedz
Czyli tak jak sądziłem, hardkorowi gracze hejtuja, a zwykle casuale chwalą, a ze proporcje wśród takich graczy to pewnie 80% casuale to ma dobre oceny. Także teksty jak to CDR upadnie i nikt nie kupi ich gier można odłożyć na bok, zaczną się preordery na nowa grę to znowu casuale tyle ich wykupią ze już z samych preorderow produkcja się spłaci jak w przypadku CP ;d
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: Hejt jest bo:
-brak pościgów policji czy w ogóle jakichkolwiek poza tymi fabularnymi. Generalnie policja respi ci się za plecami
-samochody nie potafią Cię omijać
-gra nie dostała praktycznie niczego nowego w rok od premiery
A i nie nazywałbym tego hejtem tylko uzasadnioną krytyką
  • Odpowiedz