Wpis z mikrobloga

Mirki moja płyta Gigabyte Z68AP-D3 przypuszczalnie zaczyna padać i podaje zawyżone napięcie na jednym z PCI Express. Na razie jeszcze się wstrzymuję przed totalnym upgrade i potrzebuję tylko wymienić płytę. Możecie polecić solidną na dobrych podzespołach dla socket 1155 LGA ? najlepiej taką żeby wielki radiator na procku nie zasłaniał slotu RAM a płyta miała USB 3.0 do podpięcia na przedni panel w obudowie. Nie jestem graczem i na razie nie potrzebuję konwersacji o tym jak wiekowy to sprzęt tylko porady co kupić z używanych płyt.

#komputery #informatyka
  • 9
@telemach jesteś pewny, że chcesz inwestować w grata?
Nie lepiej wypchnąć póki jeszcze trochę działa?

Jak w ogóle zdiagnozowałeś, że Aczyna podawać to zawyzone napięcie?
@majk3l: po tym jak zaczęły się jaja z kartą grafiki zaraz po włączeniu zasilacza, na innej karcie szybko się karta zaczęła nagrzewać w idle i freeze; podstawową kartę przełożyłem do innego slotu i jak ręką odjął ; najtaniej i najbezpieczniej wymienić płytę niż ryzykować że karta dostanie w którymś momencie tak że zdechnie
Nie jestem graczem i na razie nie potrzebuję konwersacji o tym jak wiekowy to sprzęt tylko porady co kupić z używanych płyt.


@telemach: jako że to 10 letni retrosprzęt, gdzie płyty/procesory z tego okresu bywają już w cenie elektrozłomu - to nie napalaj się na konkretne modele, tylko zwyczajnie poszukaj czegokolwiek z wyższych serii

Co ci z tego że polecę ci dany konkretny model - jak danej używki nie znajdziesz (
@telemach: cokolwiek na chipsecie Z68, przed zakupem sprawdzaj tylko w specyfikacji czy dana konkretna płyta wspiera usb 3.0 - bo wtedy nie była to oczywistość

Tylko ceny w okolicach 2 stów są kompletnie oderwane od ich rzeczywistej wartości, no nie jest to tyle warte
@Atreyu: OK ale jakoś nie widzę Z68 poniżej 170 więc jakbym kupił za 190 a swoją pchnął za 100 to będę tylko 90zł w plecy ale przynajmniej mam szansę wykluczyć problem
Tylko ceny w okolicach 2 stów są kompletnie oderwane od ich rzeczywistej wartości, no nie jest to tyle warte


@telemach: @Atreyu: Płyty z Z nigdy nie były tańsze.
Proce tak stare to za darmo rozdają, ale płyty to inna bajka. Do niedawna po 300+...

Dlatego radziłem mu się dobrze zastanowić, w końcu płyty do znacznie szybszego 10th Gen kosztują od tej samej kwoty, a nawet najtańszy 10100f jest znacznie szybszy